acro yoga gdańsk

Czym jest acro yoga?

Joga, dobrze nam znana, to przede wszystkim ćwiczenia relaksujące, które eliminują napięcie mięśniowe. Ma ona również charakter duchowy, ponieważ ma na celu doprowadzenie do harmonii ciała i duszy. W latach osiemdziesiątych, w Stanach Zjednoczonych, skomponowano coś zupełnie nowego. Acro yoga to połączenie jogi, masażu tajskiego i akrobatyki. Już brzmi ciekawie? Zapraszamy na zajęcia Acro Yoga Gdańsk SoSalsa.

nauka tańca gdańsk

Na czym polega ta praktyka? Podstawą jest kontakt z partnerem. Wszelkie figury tworzy się wspólnie. Innymi słowy każda kombinacja, jaką się tworzy bazuje na umiejętnym wygięciu, ułożeniu ciała i oparciu o drugą osobę. Na zajęcia nie trzeba przychodzić ze sowim partnerem, ponieważ grupa ma za zadanie pracować wspólnie. Dzięki temu łatwiej jest przełamać barierę w związku z kontaktem z ciałem drugiej osoby. Wykonywanie wspólnie określonych figur to spory test zaufania.

Dla kogo acro yoga Gdańsk?

Wiele osób obawia się problemów w związku z różnicami wzrostu czy wagi partnera. Nie ma to jednak aż tak dużego znaczenia jak mogłoby się zdawać. Najważniejsze jest opanowanie techniki, dzięki której ćwiczenia nie będą od nas wymagały dużej siły. Acro yoga uczy panowania nad ciałem swoim i drugiej osoby. Nie potrzeba do niej specjalnego przygotowania, ponieważ wszystkie umiejętności ćwiczący nabywają podczas zajęć. Stanie na rękach, czy duże rozciągnięcie to osiągalne cele. Trudno zauważyć w którym momencie przychodzą same.

szkoła tańca dla dzieci Gdańsk

Podział ról

Partnerzy przyjmują na zmianę role podstawy, latającego i asekurującego. Większość figur opiera się na unoszeniu drugiej osoby, dlatego ważne jest doskonałe porozumienie między obojgiem. Komunikacja to podstawa w przypadku tej dyscypliny. Warto jednak poświęcić więcej uwagi jej treningom. Poza dobrą zabawą pozwala stworzyć wspólnie coś pięknego. Niewątpliwe korzyści, jakie może nam zapewnić regularna acro yoga Gdańsk to nie tylko duchowe orzeźwienie i wyciszenie, ale i znaczna poprawa sprawności ciała. Wzrasta siła, zasięg ruchu. Poprawia się giętkość ciała, a co za tym idzie znikają bóle pleców. Ciało otrzymuje godzinę odprężenia, za co z pewnością się odwdzięczy.

  1. 5 kwietnia 2017
  2. 12:25