szkoła tańca gdańsk

Bachata – zmysłowo i romantycznie

Prosta, efektowna i nasycona uczuciami. Taka właśnie jest bachata. W swoim charakterze romantyczna i smutna. Dzięki swej wyjątkowości zdobyła serca pasjonatów tańca. Powoli staje się jednym z najpopularniejszych obok salsy stylem latynoamerykańskim. Przekonaj się na własnej skórze czym wyróżnia się Bachata Gdańsk SoSalsa.

bachata gdańsk

Początki bachaty

Historię tego tańca wiąże się ze służącymi, którzy kończyli swój dzień śpiewając piosenki  i grając na łatwo dostępnych instrumentach. Dawniej muzyka ta miała charakter zbliżony do bluesa. Pierwsze piosenki były publikowane w momencie wzrostu popularności utworów w klimacie latino. Zyskująca na popularności bachata w swoim brzmieniu nabrała wyraźniejszej rytmiki, a wśród instrumentów towarzyszących zaczęto używać nowych instrumentów, takich jak gitara elektryczna.

Rodzaje

Oryginalna wersja bachaty, czyli Dominicana, przypomina styl cha-cha. Jest szybka, wykorzystuje wiele skomplikowanych kombinacji i półkroków. Kroki wspiera płynny ruch całego ciała. Partnerzy powinni stykać się tułowiem, natomiast przednia noga powinna znajdować się między udami drugiej osoby. Styl Moderna jest najczęściej stosowany w szkołach tańca, ponieważ ze względu na wolniejsze tempo łatwiej jest się go nauczyć. Dominują tu również częstsze obroty, co nadaje całości większej dynamiki. Bachata Sensual wymaga stałego utrzymania bliskości ciał. Zaznacza się tu ruch bioder, który jest dość intensywny. Istotnym ruchem jest falowanie ciała. Ten styl ma charakter silnie erotyczny. Poznaje się go jednak dopiero na zaawansowanym poziomie, ponieważ jest dość trudny.

nauka tańca trójmiasto

Ze względu na swą różnorodność, bachata dopuszcza wiele kroków i kombinacji. Większą mnogość pozycji ma tu zdecydowanie partnerka, która trzymana przez partnera najbardziej zaznacza ciałem każdą sekwencję kroków. Tańczenie bachaty wymaga dużej bliskości i silnej współpracy obojga. Warto jednak poświęcić czas i zaangażować się w pełni, ponieważ zwróci się nam to w postaci czegoś pięknego. Ważne jest otworzenie się na drugą osobę i wyrażenie swoich uczuć poprzez zmysłowe ruchy. Efekt może być naprawdę imponujący i wzbudzać podziw. Zdecydowanie warto przyjść i poznać bliżej ten taniec na zajęciach bachata Gdańsk SoSalsa.

Zapisz się

  1. 31 maja 2017
  2. 15:49