Bachata – zmysłowe uwodzenie

Historia bachaty zaczyna się w latach sześćdziesiątych na Dominikanie. Łagodna i stonowana muzyka doskonale wtapia się w społeczno-polityczną sytuację państwa. Stanowi alternatywę dla bardzo enericznej marengue, która była wówczas absolutnym zaprzeczeniem rzeczywistych nastrojów mieszkańców Dominikany. Bachata za to idealnie oddawała obraz tego, jak przebiegało wówczas życie. Kochasz tańczyć naucz się tańczyć Bachate u nas, taniec Gdańsk to Sosalsa.

 

Materia jakiej dotyka muzyka jest bardzo wrażliwa i niezwykle delikatna. Skupia się przede wszystkim na uczuciach i romantyzmie. W związku z tym na samym początku określano ją mianem „amargue”, co w przetłumaczeniu oznacza gorzką muzykę.

 

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych podstawowym instrumentem do wykonywania bachaty była gitara. Współcześnie jest zestawieniem tradycji z nowoczesnością. Opiera się na tradycyjnych gitarowych dźwiękach wspieranych przez nowoczesne rozwiązania, jakim jest R&B. Taki miks potwierdza jedynie, że muzyka łączy obyczaje. Potrafi się dostosowywać do warunków i jest elastyczna. Społeczeństwa ukierunkowują i kiedy trzeba ulepszają zgodnie ze swoimi potrzebami i otaczającą rzeczywistością.

 

Na początku jej istnienia teksty były bardzo smutne, często wręcz nostalgiczne. Stanowiły analogię do życia niższych sfer. Z biegiem lat wyróżniono bachatę de „doble sentido”. Cieszyła się ona złą sławą, co dość przewrotnie doprowadziło do wzrostu zainteresowania bachatą, a co za tym idzie – zwiększeniem popularności wśród społeczeństwa.

 

bachata, taniec Gdańsk, nauka tańca Gdańsk, szkoła tańca gdańsk 2

 

W latach dziewięćdziesiątych gitarę klasyczną zastąpioną jej elektryczną wersją. Muzycy zaczęli bardziej interesować się bachatą. Odtąd bachata nie była już kojarzona z niższymi sferami.

 

Bachata nie należy do mocno skomplikowanych tańców. Jej kroki są dość podstawowe i łatwe do nauczenia. Tańcząc ją w parach istotna jest bliskość partnerów.

Taniec Gdańsk Sosalsa to nauka tańca w przesympatycznej atmosferze oparta o wieloletnie doświadczenie.

  1. 22 czerwca 2016
  2. 17:52