Jak unikać błędów w tańcu?

Osoby rozpoczynające przygodę z tańcem często narażone są na rozczarowanie w związku z brakiem pożądanego rezultatu w pierwszych tygodniach nauki. Umieją stawiać kroki, znają różnorodne figury i kombinacje, ale wciąż nie czują zachwytu patrząc na swoje umiejętności. Powodem mogą być typowe błędy, jakie popełnia się podczas nauki. Jak zatem poprawić jakość swojego tańca?Błędy w tańcu Gdańsk SoSalsa pomoże Ci rozwiązać bez problemu.

błędy w tańcu gdańsk

Nietrzymanie rytmu

Wyczucie rytmu to coś, co wykształca się u każdego indywidualnie. Ci, którzy mają problem z postawieniem kroku na czas, mogą poprawić swoje umiejętności poprzez regularne ćwiczenia. Najprostszym z nich jest wystukiwanie dowolnego rytmu palcami, o każdej porze, w każdym miejscu. Pozwoli to na lepsze czucie muzyki, dzięki czemu kroki nabiorą wyrazu. Ważne jest przy tym równe oddychanie, dostosowane do rytmu muzyki. 

Nieodpowiednia postawa

Wyprostowane plecy w tańcu to podstawa, jednak nie tylko to ma wpływ na wygląd tancerza. Równie ważne jest odpowiednie napięcie mięśniowe przy wykończeniu każdego ruchu, o czym zapomina wielu niedoświadczonych tancerzy. Dlatego też te same kroki wyglądają inaczej, w zależności od stopnia zaawansowania tańczącego. Należy stale kontrolować własne ciało, aby nie przesuwać się bezwiednie po parkiecie, a płynąć z wdziękiem, niczym zawodowiec.

Brak pracy rąk

W tańcach pochodzących od baletu, bądź orientalnych, duży nacisk kładzie się na pracę rąk, które nadają im teatralnego charakteru. Inaczej zaś wygląda to w przypadku pozostałych stylów. Przy braku kontroli górnej części ciała, ręce zdają się bardziej przeszkadzać, a niżeli upiększać taniec. Gdy nie potrafimy jeszcze w naturalny sposób dodawać do siebie pracy różnych partii, dobrze jest przyglądać się profesjonalistom. Dzięki temu można wnieść coś nowego i skorygować dotychczasowe nawyki.

nauka-tanca-gdansk

Dyscyplina i systematyczność to klucz do perfekcji, jednak najważniejsze, co powinien wynieść z kursu młody tancerz, to umiejętność cieszenia się tańcem i swobodnego zestawiania kroków. Gorzej, gdy podczas tanecznej imprezy dana osoba próbuje odtworzyć wszystko, co wyniosła z zajęć, patrząc uważnie pod nogi, nie pozwalając partnerowi na odstępstwo. Taniec powinien być dobrą zabawą i wychodzić prosto z serca. Tym wyróżniają się zawodowi tancerze na tle pozostałych. Jeżeli odnajdziemy w sobie pasję, będziemy w stanie piękniej poruszać się po parkiecie. Błędy w tańcu Gdańsk SoSalsa koryguje już na początku nauki. Dzięki temu nasi uczniowie jeszcze chętniej wychodzą na parkiet.

  1. 29 grudnia 2016
  2. 12:13