broadway jazz

Broadway Style – Taneczne Show

Nowojorski Broadway to jeden z najsłynniejszych teatrów świata. To właśnie tam narodziły się uwielbiane przez wielu musicale. Na deskach Broadwayu największe gwiazdy szkoliły swój warsztat. Trudno więc dziwić się, że musicalowy styl jazzowy jest jednym z najchętniej wybieranych gatunków tanecznych w szkołach tańca. SoSalsa zaprasza na zajęcia Broadway Jazz – nauka tańca Trójmiasto.

szkoła tańca gdańsk

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby kiedykolwiek takich nazwisk jak Liza Minelli czy Frank Sinatra. Ci genialni artyści są symbolem stylu, który zawojował rynek muzyczny. W ramach upływu czasu powstawały kolejne musicale inspirowane ich twórczością, łączące ją z innymi stylami w muzyce. Broadway rządzi się swoimi prawami. Stale sięga po coś nowego. Jest niezwykle dynamiczny. Żywe i pełne emocji występy nie pozwalają o sobie zapomnieć. Nie ma tu miejsca na rutynę.

Broadway jazz – ze sceny na parkiet

Każdy, kto kiedykolwiek pragnął poczuć się jak gwiazda sceny, odnajdzie się w tym stylu. Broadwayowskie spektakle to prawdziwe show łączące śpiew, taniec i elementy aktorstwa. Musicale, jakie poruszyły serca widowni to Kabaret z rewelacyjną rolą Minelli, Chicago, Moulin Rouge, w nowym wydaniu Hair i późniejsza Burleska. To tylko kilka z wielu hitów, które odgrywane są po dzień dzisiejszy. Ulubione choreografie wykorzystywane w filmach często odtwarzane są na zajęciach tanecznych.

Nauka tańca

Zajęciom tanecznym często towarzyszą popularne przeboje, dzięki którym łatwo jest się wczuć w swoją rolę. Taniec ten wymaga przede wszystkim pracy nad umiejętnościami aktorskimi. Bez oddawania emocji jest to zwykły ruch. Tancerz powinien szybko dostosowywać się do zmiennego klimatu muzyki. Nauka kroków będzie zaś wymagała dobrej kondycji, zwinności, gibkości i koordynacji. Zdolności te zostaną wypracowane podczas kolejnych lekcji. Choreografiom towarzyszy wykorzystanie scenicznych rekwizytów, jak na przykład melonik, krzesła czy laski. Niektóre sekwencje można również tańczyć przy poręczy.

szkoła tańca dla dzieci gdańsk

 Współczesny Broadway jazz pozwala na nieco improwizacji, ponieważ jego celem jest przede wszystkim zapewnienie publice rozrywki. Jest więc swobodną zabawą łączącą fantastyczne, wyraziste ruchy, będące prawdziwym popisem warsztatu, a jednocześnie doskonałą zabawą.

  1. 31 marca 2017
  2. 11:55