Buty do tańca

Buty do tańca

Taniec to wspaniałe zajęcia, pasja i rozwój samego siebie. Taniec rozwija nie tylko nas jako ludzi, charakter, ale również sprawność fizyczną. Jest to sport, w którym, aby zdrowo go uprawiać, niezbędna jest stabilność podczas ruchu, komfort i swoboda. Dotyczy to także rzeczy takich jak buty, których się używa do tańca. Natomiast wybór tych odpowiednich nie jest rzeczą prostą.

nauka-tanca-gdansk

Co jest najważniejsze?

 Czym kierować się podczas wyboru butów do tańca? Przede wszystkim wygodą. Trening niezależnie od jego czasu jest intensywny, więc nogi potrzebują stabilnego oparcia i wygody podczas wykonywania kroków. Dzięki temu można również uniknąć obtarć i odcisków. Buty do tańca muszą być dobrane według własnych potrzeb, niezależnie czy są to obuwie sportowe, płaskie baleriny czy buty na wysokich obcasach. Niezwykle ważne natomiast jest, aby każde buty do tańca były stabilne i zabezpieczały i usztywniały kostki, aby nie dopuścić do kontuzji. Podeszła również jest ważna, najlepsze będą welurowe lub skórzane, które są bardziej elastyczne, ale trzeba uważać, gdyż szybciej się zużywają i są bardziej śliskie.

  Wybór stylu tańca, w którym się tańczy, ma również wpływ na wybór obuwia. Do tańców latynoamerykańskich, jak i standardowych najlepsze jest obuwie na wysokim obcasie. Wspomagają one wykonywanie niektórych, nawet skomplikowanych figur i poszczególnych ruchów. Ważne natomiast jest, aby nie przesadzić z wysokością obcasa,  gdyż za wysoki przemęczy nogi.

szkola-tanca-trojmiasto

 Jaki styl i kolor jest polecany do tańca? Praktycznie każdy. Niezależnie czy pantofle posiadają paski, odkryte palce, czy to pełne czółenka, wybór zależy od tancerki, wedle jej preferencji. Kolor również nie jest ważny, można nosić od złotych po tradycyjne czarne. Z reguły buty dobierane są do stroju, aczkolwiek jeśli są to pierwsze zakupione buty, najlepiej wybrać kolory neutralne pasujące kolorem do każdego ubioru.

 Gdzie kupować obuwie do tańca? Najlepiej w sklepach stacjonarnych, aby przymierzyć, dopasować do kształtu stopy i przede wszystkim „czuć”, że to są te buty, że są wygodne i ruch nie sprawia żadnych problemów. Nie wskazane jest, aby kupować buty przez internet, szczególnie jeśli chodzi o pierwszą parę.

  1. 17 listopada 2016
  2. 13:41