filmy o tańcu

Najlepsze filmy o tańcu

Moda na taniec nadchodzi zawsze na chwilę po wejściu do kin filmy o tańcu. Popularność tańca wzrasta już od lat, a prawdziwe jej nasilenie potęgują telewizyjne programy rozrywkowe, oparte na cotygodniowej rywalizacji na parkiecie. Jak się można domyślić, wiele młodych osób zainspirowanych widowiskowym pokazem decyduje się na rozpoczęcie kursu. Zobacz jakie filmy wpłynęły na zainteresowanie poszczególnymi stylami. Przedstawiamy filmy o tańcu, które naszym zdaniem okazały się przełomowe dla swojej epoki. Zobacz, co poleca SoSalsa – nauka tańca Trójmiasto.

nauka tańca gdańsk

Początki

Kolorowe stroje, szalone fryzury i mnóstwo dobrej energii. Wszystko to w klimacie rock and rollowych kawałków rodem z lat 50-tych. Grease to cukierkowy musical, po którym każdy ma ochotę wyjść na parkiet i radośnie podskakiwać w rytm muzyki. Film ten pojawił się w podobnym okresie do Gorączki Sobotniej Nocy, która została utrzymana w klimacie disco. Filmy te zyskały niesamowitą popularność, zwłaszcza, że był to okres, w którym coraz częściej wybierano się na dyskoteki.

Następne hity kinowe to Flashdance, w którym młoda dziewczyna pragnie zrobić karierę w świecie baletu, Footloose, będący historią o młodym buntowniku oraz najsłynniejszy Dirty Dancing. Ten ostatni zasługuje na szczególną uwagę. Historia miłości osób z różnych światów umiejętnie wpleciona w taneczny klimat sprawiła, że świat oszalał na jego punkcie. Zrodziła się moda na takie tańce jak mambo, czy salsa. Film w 2004 roku doczekał się drugiej części, której akcja przenosi się na Kubę.

Moda na street style

Początek nowego tysiąclecia to również rozpowszechnienie stylu ulicznego. Zaczynając od W rytmie hip-hopu, przez Honey, po Step Up. Popularne stały się historie o różnicach społecznych nastolatków i łączeniu baletu ze street stylem. Filmy o podobnej tematyce kręcone są nieustannie, a choreografie stają się coraz bardziej widowiskowe. Pokazują wachlarz umiejętności tancerzy, różnorodność stylów. Mamy tu do czynienia z solowymi popisami, romantycznym tańcem w parze z racji wątku miłosnego i finałowym występem zespołowym. Mimo, że każdy z filmów przypomina pozostałe, to wciąż inspirują one młodych ludzi do rozpoczęcia nauki tańca.

szkoła tańca gdańsk

Filmy o tańcu wciąż pojawiają się w kinach, kusząc coraz ciekawszymi kombinacjami. Współczesne kombinacje łączą się z salsą, burleską i wieloma innymi. Wszystko to sprawia, że ludzie coraz chętniej i śmielej bawią się na parkiecie, dając się ponieść muzyce. Serdecznie zapraszamy do SoSalsa – nauka tańca Trójmiasto!

  1. 24 stycznia 2017
  2. 09:33