szkoła tańca gdańsk

Fit Workout w SoSalsa

Moda na fitness opanowała już niemal cały świat. Wysportowana sylwetka stała się najbardziej pożądaną, a siłownie są stale oblegane. Nie oznacza to wcale, że wszystkich pasjonuje podnoszenie ciężarów. Dostępne zajęcia stały się na tyle różnorodne, że dopuszczają łączenie ze sobą różnych form. Tak też stało się w przypadku tańca, który obecnie jest bardzo popularnym rodzajem treningu. Przyjdź i przekonaj się jak wyglądają zajęcia Fit Workout w SoSalsa.

taniec trójmiasto

Fit workout – na czym polega?

Trening oparty na tańcu bazuje na ćwiczeniach wzmacniających, znanych z aerobiku. Ćwiczenia są jednak wplecione w choreografię. Układ taneczny wygląda niepozornie, jednak figury dobierane są w taki sposób, by pobudzić maksymalnie wszystkie grupy mięśniowe. W ciągu godziny można się solidnie zmęczyć, ale to bardzo przyjemny rodzaj zmęczenia, odczuwalny dopiero po opuszczeniu sali. Taniec wprost uzależnia. Wiele osób nie może się doczekać następnych zajęć.

Zajęcia fitness w połączeniu z tańcem opierają się w dużej mierze na ogólnym rozwoju. Są więc doskonałą okazją do poprawy kondycji, wydolności, siły, a także wzmocnienia oraz giętkości ciała. Doskonale rzeźbią sylwetkę, która poprawia się z każdym kolejnym treningiem. Do niewątpliwych plusów można zaliczyć fakt, że w tańcu pracują głównie dolne części ciała, co cieszy zwłaszcza panie. Dzięki tanecznym zajęciom ciało jest jędrne, brzuch płaski, a pośladki nabierają krągłości. Taniec ma zbawienny wpływ na wygląd. Jednocześnie doskonale wpływa na nasz nastrój, ponieważ pod wpływem ciągłego ruchu i wysiłku fizycznego, w organizmie pobudzają się endorfiny.

fit workout

Fit workout do doskonałe uzupełnienie treningu fitness, jak również kursu tańca. Silniejsze, sprawniejsze ciało, łatwiej jest wyćwiczyć do nowych figur tanecznych. Praktyka czyni mistrza. Już po paru godzinach zajęć odczuwalna jest spora różnica, ponieważ organizm przyzwyczaja się do pewnego rodzaju wysiłku i domaga się coraz więcej. Warto więc poświęcić dodatkową godzinę w tygodniu na swój własny rozwój. Przyniesie to mnóstwo korzyści, o których można przekonać się bardzo szybko. Serdecznie zapraszamy!

Sprawdź terminy

  1. 10 lipca 2017
  2. 15:24