high heels gdańsk

High Heels – obudź w sobie seksapil

Wysokie obcasy to od lat największy symbol kobiecości. Nie tylko wydłużają optycznie nogi, ale i wpływają na sposób poruszania się. Dzięki nim sylwetka dużo piękniej wygląda w ruchu. Dawniej noszone na co dzień, dziś zastąpione przez wygodniejsze obuwie sportowe. Towarzyszą jednak kobietom podczas imprez, czy ważniejszych okazji. Warto zatem wyjąć z pudełka ukochane szpilki i sprawdzić, na czym polegają zajęcia high heels Gdańsk SoSalsa.

taniec trójmiasto

Niezliczone korzyści

Nauka tańca w butach na obcasie wpływa przede wszystkim na to, w jaki sposób stawia się kroki. Ciało porusza się bardziej zmysłowo, a przy tym w zdecydowany sposób. Plecy muszą być wyprostowane, łydki i pośladki pozostają napięte. Jest to zatem doskonały trening dla nóg.  Taniec pomaga również wypracować mięśnie brzucha, które odpowiadają za utrzymanie równowagi. Świadomość tego, jak dobrze prezentuje się własna sylwetka, sprawia, że automatycznie podnosi się pewność siebie i wyzwala skrywany dotąd seksapil

Dla kogo high heels?

Przygodę z tańcem zacząć może każdy. Grupa początkująca zaczyna od prostych sekwencji połączonych z nauką chodzenia na obcasie. Bardziej zaawansowane osoby uczą się całych choreografii w stylu największych gwiazd. Do tego poziomu można dojść w krótkim czasie.

 Przyjęło się, że obcasy zarezerwowane są wyłącznie dla kobiet. Zasada ta nie obowiązuje jednak na sali tanecznej. Odważni panowie również mogą skorzystać z takiej możliwości. Coraz popularniejsze są męskie formacje taneczne high heels. Warto zauważyć, że wielu panów mogłoby zawstydzić swoimi umiejętnościami niejedną kobietę.

szkoła tańca dla dzieci gdańsk

Podczas zajęć najważniejsze jest swobodne poruszanie się w obcasach. Do tego potrzebna jest nie tylko regularna praktyka, ale i stabilne, zabudowane buty. Warto zainwestować w jedną parę obuwia, które gwarantuje bezpieczną naukę, minimalizując ryzyko kontuzji. Na początku wystarczą zwykłe buty na obcasie,  pod warunkiem, że są wygodne. Z czasem można pokusić się o zakup profesjonalnych szpilek dostępnych w sklepach dla tancerzy, które są bardziej stabilne. Z pewnością przydadzą się podczas bardziej skomplikowanych choreografii.

Jeżeli czujesz, że ten rodzaj tańca może być dla Ciebie,  zapraszamy na zajęcia high heels Gdańsk SoSalsa.

  1. 26 maja 2017
  2. 09:47