hip hop

Hip Hop Dance

Hip Hop

Hip Hop jest jednym ze stylów tańca tzw. ulicznych, inaczej street dance. Szeroki zakres ruchów takich jak np. hip hop new style, new age, old shool czy hip hop freestyle zachwycają różnorodność, energią i ekspresją.  Jest to taniec niezwykle złożony, czerpiący z różnych stylów np. z poppingu, funku, krumpingu czy lockingu. Każdy tancerz hiphopowy ma możliwość wyrażenia siebie w tańcu, swojej kreatywności i talentu. Tańczony najczęściej jest to muzyki hiphopowej, i powiązany jest z kulturą hip hop.

szkola-tanca-hip-hop

Taniec ulicy

 Hip Hop powstał w nowojorskim Bronksie w latach 1930-1950. Zapoczątkowali go Afroamerykanie i Latynosi. Pierwszym najbardziej znanym hiphopowcem jest DJ Kool Herca. On zapoczątkował kulturę hip hopu. Jeśli mowa o tańcu nie można zapomnieć wyróżnić tzw. podstylów hip hopu: electrig boogie, breakdance, sam hip hop w stylu nowoczesnym, disco dance, i disco show. Kroki tańca hiphopowego opierają się na improwizacji tancerzy, ich kreatywności i chęci wyrażenia danych emocji. Można wyróżnić podstawowe kroki takie jak: toprock (kroki taneczne połączone z gestykulacją), power moves (tzw. figury rotacyjne np. kręcenie na głowie), freeze (zatrzymanie ciała na krótką chwilę w danej pozycji), footwork (kroki taneczne w przysiadzie podpartym) oraz drop, który pozwala na płynne przejścia między krokami.

 Tańczenie tego stylu wymaga od tancerzy nie tylko dość dużej sprawności fizycznej, ale również wyczucia rytmu i dużo wytrwałości i energii, która zostanie przelana w taniec i treningi. Jak się tańczy hip hop? Bez reguł. Jest to styl taneczny, w którym sam tancerz porusza się wedle rytmu do muzyki. Bardzo ciekawym elementem tańca hiphopowego są tzw. „bitwy” pomiędzy tancerzami lub zespołami tanecznymi.

nauka-tanca-hip-hop-trojmiasto

 Ten taniec najbardziej popularny jest wśród młodzieży. Młodzi ludzie mają chęć wyrażania siebie podczas tańca, chcą prezentować siebie w kolorowych strojach i mają sprawność by wykonywać akrobatyczne figury. Aczkolwiek każdy tancerz może wyrazić siebie w hip hopie i będzie to również mile widziane przez widzów, gdyż ten styl taneczny dostarcza radości i energii sam w sobie.

  1. 15 listopada 2016
  2. 10:13