Historia Salsy – SoSalsa szkoła tańca Gdańsk

Nazwa tego tańca kojarzona jest z sosem, bo to też oznacza w dosłownym tłumaczeniu. Nie mniej jednak niewiele ma z nim wspólnego, no może poza pewnego rodzaju pikanterią. Korzenie Salsy sięgają I poł. XX w., a dokładniej lat 40. Posłuchajcie jak wygląda historia salsy z perspektywy Sosalsa – najlepsza szkoła Tańca Gdańsk

 

Taniec ten jest swoistym miksem rytmów. Salsa to przede wszystkim kubańskie i karaibskie klimaty z domieszką jazzu. Kolebką dla tego tańca była Kuba. Rozwija się również w Portoryko, na Karaibach i w Nowym Jorku. Amerykanie zakochali się w Salsie. Dawał on tancerzom duże pole do popisu, pozwalał na eksperymenty i wyrażanie siebie poprzez niezwykle ekspresyjne ruchy.

 

Salsa to przede wszystkim mnogość stylów. Na przestrzeni lat, taniec ten czerpał z wielu innych to, co najlepsze. Ogromne znaczenie na jego rozwój miały rzecz jasna miejsca, a więc klimaty, w jakich się rozwijała. Było to powodem konieczności rozróżnienia stylów Salsy.

 

nauka tańca, szkoła tańca, nauka tańca Gdańsk, szkoła tańca Gdańsk

 

Taniec ten był od zawsze elastyczny względem tworzących się trendów. W latach 70. stawiano na energiczne ruchy i niekiedy nawet improwizowane kroki. W odpowiedzi na to powstała salsa caliente. W następnej dekadzie społeczeństwo stawiało na romantyczne, delikatne i subtelne rytmy. I tym razem Salsa sprostała potrzebom ludzi i wyróżniono styl zwany salsa romantica.

 

Obecnie najczęściej tańczonymi stylami Salsy jest jej kubańska odmiana, New York, a także Los Angeles. Cubana, a więc Salsa kubańska powstała z połączenia dwóch innych tańców: rumby i son.  W Stanach Zjednoczonych stała się popularna dzięki Portorykańczykom, którzy migrowali do Stanów po lepsze jutro.

 

Salsa to taniec,  w którym można oddać swoje emocje. Ludzie od lat bawili się krokami i cieszyli rytmem. Współcześnie także cieszy się dużą popularnością. Jego dużą zaletą są nieskomplikowane podstawy, których łatwo się nauczyć. Kolejne lekcje doskonalące umiejętności sprawiają nie mniejszą frajdę.

 

Salsa stanowi synonim dobrej zabawy. Jest to taniec otwarty na improwizację i oryginale rozwiązania. Jest powodem dobrego humoru i sprawcą lekkiej i przyjemnej atmosfery. Historia salsy tylko to potwierdza

Zapisz się!

  1. 9 czerwca 2016
  2. 15:27