House Trójmiasto. Let’s dance!

House Trójmiasto

House Trójmiasto to styl taneczny, który zrodził się w rozgrzanych klubach lat 80.

Do powstania tego gatunku, przyczyniła się bezpośrednio muzyka House, która za sprawą swojego charakterystycznego bitu, porwała ówczesną młodzież do tańca.

House to jeden z niewielu rodzajów, który oferuje swoim wykonawcom dużo swobody, czyli tzw. freestyle, dlatego ucieszą się tutaj miłośnicy improwizacji. W przeciwieństwie do innych gatunków tanecznych takich jak hip-hop, w House to muzyka prowadzi ciało artysty, tworząc efekt fantastycznej spójności ruchów tancerza z muzyką, tzw. flow.

House Trójmiasto

House Trójmiasto

House powstał w wyniku połączenia różnych stylów.

Jest to taniec, który powstał w wyniku połączenia różnych innych stylów. Wprawione oko dostrzeże tutaj nawet elementy kroków latino. Dlaczego? House jest dzieckiem profesjonalnych tancerzy, którzy po pracy, w zadymionych klubach Chicago, wykreowali nowy, wyrazisty styl.

To co wyróżnia ten taniec, to charakterystyczna praca nóg i stóp, którą podzielić można na następujące kategorie:

– skating,

– footwork ,

– stomping,

– shuffling,

– i inne.

Ten pozornie łatwy taniec wprawia w zakłopotanie nawet profesjonalistów. Ponieważ dobre wykonanie House wiąże się z dobrym słuchem, tylko artysta, który posiada świetne wyczucie rytmu, będzie potrafił prawidłowo go zatańczyć. 

Jeżeli pragniesz nauczyć się House, zapraszamy do nas. W SoSalsa poznasz kroki tego tańca i będziesz świetnie się bawił. 

Zapisz się na kurs! 

  1. 4 listopada 2016
  2. 15:27