Izolacje w tańcu

Izolacje w tańcu są jednym z podstawowych elementów nauki. Poprawiają technikę, dzięki czemu ruchy wyglądają bardziej efektownie. Nie ważne czy trenujesz hip-hop, taniec towarzyski, salsę czy taniec brzucha. Zajęcia z izolacji są obowiązkowym elementem dla każdego, kto rozpoczął przygodę z tańcem.

Czym są izolacje?

Zajęcia te polegają na wyodrębnieniu wszystkich partii ciała. Uczą jak poruszać osobno biodrami, klatką piersiową, ramionami, nadgarstkami etc. Pozwalają na płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi ruchami, na łączenie ich w spójne sekwencje. Izolacje to świetna zabawa. Za pomocą tych zajęć odkrywa się możliwości własnego ciała, posiada się jego większą świadomość. Odczuwa się mięśnie, o których istnieniu nie miało się pojęcia. Sprawia to, że taniec nabiera właściwej dla siebie formy. Kroki wyglądają profesjonalnie, przez co robią wrażenie. Dzięki temu efekty stają się zauważalne coraz szybciej i to nie tylko na sali przed lustrem, ale i w codziennym życiu. Ruchy, które wykonuje się codziennie, wyglądają ładniej. Co więcej, uczą nas prawidłowej postawy i odpowiednich odruchów.

izolacje

Dla kogo?

Izolacje są przeznaczone dla każdego. Niezależnie od wieku czy trenowanej dyscypliny. Każdy, kto interesuje się tańcem, chce wzmocnić mięśnie, poprawić ich napięcie, bądź po prostu myśli o skorygowaniu swoich umiejętności, odnajdzie w tym coś dla siebie. Izolacje dają szansę na zwiększenie dynamiki, przy jednoczesnym upłynnieniu tego, co przekazujemy naszym ciałem. Zacząć jest stosunkowo łatwo. Zajęcia prowadzone są w formie otwartej, a więc można dołączyć do grupy w każdej chwili. Nie jest to zatem typowy kurs, a ćwiczenia, które odbywane są regularnie, zapewnią powstanie odpowiednich nawyków.

Co zyskujesz?

Oprócz poprawy techniki w tańcu, w jakim dana osoba pragnie się doskonalić, istnieją jeszcze otwarte drzwi dla następnych stylów tanecznych. Izolacje gwarantują na wstępie dużo większe możliwości. Dzięki temu każdy nowy krok taneczny staje się łatwiej przyswajalny, ponieważ ciało jest już napięte, nabiera właściwej postawy, a każda partia ciała łatwiej się przemieszcza. Stałe utrzymywanie doskonałej postawy powoduje, że zyskuje na tym wygląd sylwetki. Mięśnie głębokie, jakie zaangażowane są w największym stopniu, odpowiadają za pracę całego ciała. Wszelkie formy aktywności, jakich się podejmujemy, działają dzięki nim dużo efektywniej. Łatwość, z jaką pewne rzeczy zaczynają przychodzić, sprawia, że każdy, kto ćwiczy izolacje, staje się bardziej pewny siebie i swojego ciała.

34102978_3e819a75af

Korzyści, jakie dają nam izolacje są nieocenione. Można śmiało polecić te zajęcia każdemu, kto lubi taniec i unika rutyny. Nie sposób znudzić się zabawą, jaką gwarantuje nam nauka poruszania na nowo.

  1. 22 listopada 2016
  2. 10:28