Jak wybrać odpowiednią szkołę tańca

Jak wybrać odpowiednią szkołę tańca?

 W tańcu tak jak w życiu, kierować należy się rozsądkiem, ale też namiętnością i miłością do tańca. Bo tak jak w życiu, bez tego ani rusz, choćbyście chcieli nie wiadomo jak się nauczyć tańczyć a będziecie to robić bez serca to nigdy nie będziecie dobrzy w tym co robicie.

 Jak wybrać odpowiednią szkołę tańca

 Jak wybrać odpowiednią szkołę tańca ? Jeśli jesteście już w gronie osób, które taniec kochają, a przynajmniej tak wam się wydaje, ze jest to coś co chcecie robić, należy z rozsądkiem podejść do wyboru szkoły tańca. Czy to w Trójmieście, Warszawie czy Krakowie, przy wyborze szkoły tańca powinniście kierować się wieloma czynnikami.

taniec, gdansk, nauka tanca, szkola tanca, szosalsa

taniec, gdansk, nauka tanca, szkola tanca, sosalsa

  Od czego zacząć wybierając szkołę tańca?

kadra: 

    To podstawa waszego wyboru, bo co nam po szkole tańca w idealnym budynku z pięknym parkietem jak instruktorzy sami ledwo tańczą, albo stawiają pierwsze kroki w tańcu. Instruktor, to osoba z doświadczeniem, która może pochwalić się osiągnięciami w tej materii, to człowiek uśmiechnięty, życzliwy, to ktoś kto kocha taniec a co najważniejsze potrafi nam wiedzę przekazać.

warunki:

    Zwróćcie uwagę na warunki panujące w szkole tańca. Szkół tańca jest wiele, w każdym mieście znajdziecie kilkanaście a nawet kilkadziesiąt, dzięki konkurencji szkoły zabiegają o ucznia i starają się podnosić swój standard. Zwróćcie uwagę na opinie znajomych albo osób, które do szkoły już uczęszczały. Nie może okazać się, że w zimie będzie Wam zimno, albo biorąc prysznic nie będzie ciepłej wody. W końcu to Wy płacicie i dlatego macie prawo wymagać.

grupy:

   Podejście indywidualne – zwrócicie uwagę na małe grupy. Widzieliśmy już szkoły tańca gdzie grupy liczyły to 20-30 osób co jest zupełnie nie do przyjęcia. Grupa taneczna powinna być mała, tak, aby instruktor mógł każdemu słuchaczowi poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Kolejna ważna kwestia to indywidualne podejście do ucznia. Nie każdy z nas tak samo szybko łapie taniec, dobry instruktor to dostrzeże i będzie potrafił poświęcić nam więcej uwagi. 

  darmowe próbne zajęcia 

     Ważne, abyście nie zapłacili za miesiąc czy nawet kwartał a po pierwszych zajęciach uznali, że to nie dla Was. Dobre szkoły tańca tworzą dni otwarte oraz organizuje próbne zajęcia dla nowych słuchaczy. Wybierzcie szkołę, która to oferuję. W SoSalsa organizujemy dni otwarte 2 razy do roku, na które zapraszamy wszystkich chętnych.

Szkoła tańca Trójmiasto, taniec Trójmiasto, nauka tańca Trójmiasto

  Jak wybrać odpowiednią szkołę tańca nie jest zagadnieniem łatwym, ale  to jak ze wszystkim. Wiele zależy od nas samych, posłuchajcie czasem też znajomych których są już słuchaczami danej szkoły, przyjdźcie na dni otwarte i poznajcie nas od środka.

  1. 27 lutego 2017
  2. 10:02