Jazz – naucz się ekspresji w tańcu w Sosalsa

Jazz Gdańsk jako styl tańca jest bardzo wymagający. Próbując się go nauczyć z całą pewnością trzeba mieć dobre poczucie rytmu, bo opiera się on głównie  na nim. Jest to technika, która wymaga od tancerza  giętkości i dobrej kondycji.

 

Jazz powstał na przełomie XIX i XX wieku w Afryce. Choć pewnie ciężko w to uwierzyć, na początku był on tańczony przez afrykańskich niewolników. W tych trudnych dla nich czasach była to jedna z niewielu rzeczy, która pozwalała po prostu zapomnieć o otaczającym świecie. Odetchnąć i wyrazić swoją historię poprzez taniec.

 

Jeśli mowa o jazzie to nie sposób nie wspomnieć o balecie, którym jest w zasadzie jego nierozerwalną częścią. Zwłaszcza w końcówce XIX wieku, kiedy to prym wiódł właśnie balet, skutecznie blokując powstawanie nowych stylów tańca. Nie mniej jednak w przypadku jazzu to się udało. Zdobył od samego początku dużą popularność. Jest to jedna z trudniejszych technik, jeśli chodzi o taniec. Wymaga ogromnej precyzji, każdy ruch wykonywany jest na najwyższym poziomie, jest elementem historii, którą tancerz opowiada przez to, jak się porusza.

Taniec Gdańsk, taniec Trójmiasto, szkoła tańca Gdańsk, szkoła tańca Trójmiasto, nauka tańca Gdańsk

 

 

Jazz Gdańsk składa się również z elementów tańca akrobatycznego oraz tańca modern. Cieszy niesamowitą precyzją. Uznawany za bardzo subtelny, lekki taniec, jednak nie byłby takim bez ogromnego wkładu energii i pracy nad każdym ruchem. W porównaniu z innymi tańcami jest tym, który zmusza do wysiłku, skupienia. Tancerz pracuje każdą częścią swojego ciała i każda ta część jest  niezależna względem siebie.

 

Współcześnie jazz jest również tańcem, który można podziwiać na deskach teatru. Wyróżnia się także jego odmiany takie jak: modern jazz, latin jazz, czy lirycal jazz, jazz Gdańsk. Obecnie jest taniec, który cieszy się popularnością także w Polsce. Uważany jest za wrażliwy taniec. Jazz jest wypełniony ekspresją i uczuciami. Pomimo tego, że stanowi pewne wyzwanie dla początkujących tancerzy, wielu z nich chętnie stawia mu czoło, podnosząc tym samym poprzeczkę bardzo wysoko.

  1. 5 września 2016
  2. 15:38