szkoła tańca gdańsk

Joga – taniec duszy

Rozpoczynając kurs tańca, uczestnik często nastawia się na sporą dawkę energii i szaleństwa na parkiecie. Z czasem okazuje się, że dobre wykonanie wymaga nie tylko wysiłku fizycznego, ale również intensywnego skupienia. Idealnym sposobem na wyciszenie i wytrenowanie koncentracji są zajęcia joga Gdańsk SoSalsa. Przekonaj się, co joga ma wspólnego z tańcem.

taniec trójmiasto

Joga to system filozofii, dążący do harmonii ciała i duszy. Wyodrębnia się w nim trening ciała, medytację oraz postępowanie zgodnie z zasadami etyki. W Europie joga koncentruje się przede wszystkim na ćwiczeniach fizycznych i duchowych, pomijając wielogodzinną medytację. Treningi odbywają się głównie dla utrzymania zdrowia.

Dlaczego warto?

Joga doskonale wycisza i uspokaja organizm. Jest jednak szczególnie polecana o poranku. Wyciszenie pomaga uporać się ze stresem, dzięki czemu stajemy się przygotowani na resztę dnia. Ciało, które potrzebuje czasu na rozbudzenie, dzięki nawet dziesięciominutowej sesji staje się pobudzone i ma w sobie więcej energii. Rozbudza się także metabolizm. Nasze nastawienie zmienia się na pozytywne, ponieważ podświadomość dostaje sygnał od ciała. Poranek z jogą jest zatem dużo bardziej skuteczny niż kubek ulubionej kawy.

Niezliczone korzyści

Włączenie jogi do planu dnia zmienia nawyki człowieka. Jej regularne uprawianie prowadzi do redukcji stresu i wyciszenia. Ma również zbawienny wpływ na ciało. Poprawia krążenie i wzmacnia mięśnie. Podczas jogi odpoczywa przede wszystkim kręgosłup, który na co dzień narażony jest na liczne przeciążenia. Silnie pracują również mięśnie brzucha, odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy i równowagi. Joga eliminuje także bóle stawów, oraz zwiększa naszą gibkość i elastyczność. Nic więc dziwnego, że zyskuje coraz większe grono sympatyków, zwłaszcza, że nie tworzy ograniczeń wiekowych. Jej elementy mogą ćwiczyć już dzieci, a nawet osoby starsze. Wzmocnione ciało staje się bardziej odporne na urazy.

joga gdańsk

Każdy, kto chce oderwać się od życia w biegu powinien poznać jogę. Jest to wspaniała alternatywa dla modnej obecnie siłowni. Przyjdź na zajęcia joga Gdańsk SoSalsa i odpręż się.

Zapisy joga

  1. 24 lipca 2017
  2. 15:06