Co się tańczy w karnawale?

Zbliża się okres, w którym warto zadbać o umiejętności taneczne. Zaczynając od sylwestra, po cały karnawał. Taniec karnawałowy kojarzy się przede wszystkim z żywiołową sambą, jednak nie tylko ona króluje na parkietach w Polsce. Jakie są zatem najbardziej popularne gatunki podczas imprez? Co zaoferuje nam w karnawał Gdańsk? Co będziemy tańczyć w nadchodzącym roku?

Samba – królowa karnawału

Karnawał to radosny okres, w którym trudno uniknąć choć jednej imprezy. Nogi same rwą się do tańca, gdy słyszymy najbardziej taneczne hity ostatnich lat. W tym okresie najpopularniejsze są wszelkie tańce latynoamerykańskie. Dla wielu jest to okazja do zapoznania się z sambą, będącą symbolem karnawału. Taniec ten jest niezwykle szybki i energiczny. Dla zwiększonej dynamiki, ciężar ciała opiera się na przedzie stóp, dzięki czemu, można swobodnie i szybko przemieszczać się po parkiecie. Zmysłowości nadają mu faliste ruchy, oparte na silnej pracy bioder. 

karnawał gdańsk

Jive – definicja dobrej zabawy

Kolejnym z ulubieńców jest coraz bardziej rozpowszechniony jive. Ten skoczny i wesoły taniec doskonale wpływa na poprawę nastroju. Wygląda lekko i naturalnie. Jego elementy można swobodnie stosować w tańcu użytkowym. W przeciwieństwie do Rock and Rolla nie wymaga dużej sprawności, ponieważ pozbawiony jest podrzutów. Doskonale natomiast poprawia kondycję, gdyż nie pozwala na stanie w jednym miejscu.

Salsa – ulubienica parkietu

Niezależnie od zmieniających się trendów, niezastąpionym numerem jeden pozostaje salsa. Za co ją tak bardzo kochamy? Proste kroki podstawowe sprawiają, że całe ciało zmysłowo się buja, jednocześnie, zachowując żywiołowość. Salsę można tańczyć w różnych stylach. Najczęściej jednak wybiera się jej energiczną, imprezową formę, wyzwalającą pozytywne emocje. Jest to bardzo swobodny taniec, którego kroki można dostosować do większości utworów. Właśnie ta prostota i uniwersalność sprawiają, że jest to najchętniej wybierany rodzaj tańca. Nie ma co do niego ograniczeń wiekowych ani sprawnościowych, dlatego warto go poznać przed okresem karnawałowym.

szkola-tanca-gdansk

Karnawał to przede wszystkim czas, kiedy ludzie pragną odrobiny szaleństwa. Chcą wyzwolić pozytywną energię, rozluźnić się w tańcu. Żywiołowe style latynoamerykańskie doskonale spełniają swoją rolę. Już ich podstawowa znajomość sprawi, że trudno będzie zejść z parkietu. Należy tylko rozejrzeć się, gdzie odbywają się najlepsze imprezy tematyczne. Gdy wybierzemy na karnawał Gdańsk, w pierwszej kolejności warto wpaść do SoSalsa, ponieważ tam bawimy się cały rok. 

  1. 19 grudnia 2016
  2. 09:41