Kizomba – szkoła tańca Trójmiasto

W Polsce przyjęły się tańce z różnych zakątków świata. Przyszedł, więc czas na Angolę, bo to tam właśnie narodził się taniec zwany Kizombą. Już na początku zyskał uznanie Europejczyków. Zakochali się w nim zwłaszcza mieszkańcy Portugalii. Stąd też powstała odmiana Kizomby portugalskiej. To, co łączy ten afrykański taniec z Portugalią, to język, w którym śpiewane są piosenki. Ostatnio popularne stały się również piosenki francuskie i angielskie. chcesz nauczyć się Kizomba Gdańsk zapraszamy do naszej Sosalsa, najlepsza szkoła tańca Trójmiasto.

 

Historia Kizomby rozpoczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku. To doskonały przykład na to, że to, co dobre jest w stanie przetrwać na przestrzeni lat i dalej cieszyć się popularnością. Ten afrykański gatunek tańca i muzyki zaraził swym niezwykłym charakterem Europejczyków. Muzyka nie zna, więc granic. Pokonuje je niezależnie od wszystkiego. Nie potrzebuje paszportu, by podróżować przez te wszystkie kraje i zarażać je pasją.

 

szkoła tańca gdańsk, szkoła tańca trojmiasto, nauka tańca Gdańsk, nauka tańca Trójmiasto, sosalsa 3

 

 

 

Kizomba powstała z połączenia dwóch stylów tańca: zouk i semby. Kizomba to taniec miłości. Tańczona w bliskim kontakcie z partnerem odsłania to, co najbardziej zmysłowe w ich relacji. Pomimo tego, że nie jest to nazbyt żywiołowy taniec, jest on niewątpliwie bardzo ekspresyjny. W krokach i gestach tancerzy widać magię uczuć. Czułość i delikatność w połączeniu z nutą seksapilu. Kizomba zdaje się być tańcem kochanków. Bez słów opisuje uczucie, jakim się darzą. SoSalsa to szkoła tańca Trójmiasto, gdzie nauczycie się każdego rodzaju tańca jaki tylko przyjdzie Wam do głowy.

 

Kizomba Gdańsk jest łatwa do opanowania ze względu na dużą dowolność kroków, jakie pozostawia tańczącym ją partnerom. Łatwo wczuć się w kroki, wciągnąć do jej świata i dać się ponieść skrywanym emocjom. Im bliższa relacja z partnerem, tym bardziej naturalny jest taniec.

 

O wzroście popularności tego tańca w Polsce może świadczyć fakt, iż doczekał się on własnego festiwalu w naszym kraju, na którym jest tańczony i oceniany z największą przyjemnością. Grunt to dobra zabawa, a z kizombą, ta jest gwarantowana.

Przekonaj się 

  1. 23 lipca 2016
  2. 14:37