szkoła tańca gdańsk

Kroki taneczne wszech czasów

Chyba trudno o imprezę, podczas której nie usłyszelibyśmy chociaż jednego z największych hitów. Każdemu z nich towarzyszy nieodłączna choreografia,  którą każdy doskonale zna. Proste, ale zarazem ciekawe kroki to klucz do sukcesu. Poza znanym powszechnie wężem, robotem i innymi, znamy i kochamy kroki, które pojawiały się w teledyskach. Zobacz, które ruchy stały się obowiązkowym elementem każdej zabawy tanecznej. Zainspiruj się i wybierz ulubione kursy tańca Gdańsk SoSalsa, które nauczą Cię jak opanować każdy z nich.

kursy tańca gdańsk

Style wypromowane przez gwiazdy

Na myśl o muzyce rock and rollowej większość z nas słyszy w głowie Let’s twist again. Klip do piosenki Chekera sprawił, że świat oszalał na punkcie twista. Koniec lat 90-tych wywołał trend na muzykę latynoską, tym samym również na gorące, południowe tańce. Każdy zapragnął bujać biodrami niczym Jennifer Lopez, czy Enrique Iglesias. Zaledwie kilka lat później na rynku europejskim pojawiła się Shakira, która spopularyzowała taniec brzucha, na tyle mocno, że jej stylu uczą się kobiety we wszystkich kontynentach.

Wpływ Michaela Jacksona

Kto nigdy nie próbował zatańczyć moonwalka, niech podniesie rękę. Każdy kiedyś próbował naśladować króla popu stojąc przed telewizorem. Klipy takie jak Thriller, Bad czy Smooth Criminal zawierają wszystkie elementy charakterystyczne dla stylu Jacksona. Figury wymagające szybkości, świadomości ciała i niekiedy dobrego poczucia równowagi sprawiły, że wypracował on własny, niepowtarzalny styl, rozpoznawalny również przez młode pokolenia.

Ponadczasowe kroki

Wiele piosenek stało się hitami głównie za sprawą choreografii, wnoszącej je na szczyt. Często były to jednorazowe przeboje, jak np. You can’t touch this (jednocześnie promujący spodnie w stylu MC Hammera), czy Macarena. W ostatnich latach największą popularnością cieszyły się „horse dance” z klipu do Gangnam style oraz „the shuffle” w wykonaniu LMFAO. Najczęściej odtwarzany i parodiowany okazał się układ taneczny do Single Ladies oraz twerk, na który modę zapoczątkowała Miley Cyrus.

taniec gdańsk

Podobnych przykładów i kroków można znaleźć wiele. Każdy z nich wyróżnia pewna spontaniczność. Można je tańczyć w każdy miejscu i czasie. Nieustannie inspirują do tworzenia czegoś nowego. Sprawiają, że taniec staje się zabawą oderwaną od sztywnych ram i rutyny. Kursy tańca Gdańsk SoSalsa wprowadzą Cię w techniki, które pozwolą na zostanie królem każdej imprezy.

  1. 26 stycznia 2017
  2. 11:38