Kurs Przedmałżeński

Pierwszy taniec młodej pary

Kurs przedmałżeński – pierwszy taniec młodej pary

Coraz więcej młodych par decyduje się na pierwszy taniec na swoim weselu. Nie jest to konieczne, ale dużo zakochanych twierdzi, że to piękna tradycja i warto zapisać się na parę lekcji, żeby móc zaprezentować układ przed gośćmi i rodziną. Nie wszyscy jednak mają czas na uczęszczanie na kurs przedmałżeński do szkół tańca i uczenie się kroków, ale jeśli zależy nam aby taniec wyszedł perfekcyjnie, a nie posiadamy żadnych umiejętności, warto zorganizować czas i zdecydować się na kurs przedmałżeński w szkole tańca.

Kurs Przedmałżeński

Taniec przy ulubionej piosence

                W Polsce to bardzo popularna decyzja, aby wykonać pierwszy taniec przy akompaniamencie ukochanej piosenki. Nie zawsze jednak utwór jest odpowiedni do układu. Jeśli para zdecyduje się na skorzystanie z pomocy instruktora tańca, pierwszą rzeczą jest sprawdzenie, czy piosenka się nadaje. Niektórzy musieli ją zmienić, ponieważ dla osób nie potrafiących zbytnio tańczyć, wybór zbyt szybkiej piosenki jest błędem, dlatego dobrze jest myśleć realistycznie i wiedzieć jakie są nasze możliwości odnośnie układów choreograficznych.

Tradycyjny lub egzotyczny kurs przedmałżeński

                Niektóre Pary Młode pragną kontynuować tradycję i wybierają walca, który jest bardzo popularny i nieskomplikowany. Obok tych osób, mamy również tych, którzy wolą postawić na coś oryginalnego i egzotycznego. Na przykład tańce latynoskie: rumba, salsa, cha cha. Wszystko zależy od czasu jaki można poświęcić na przygotowania i od naszych możliwości. Wiele par decyduje się na wybór romantycznego tanga, które jednak nie należy do łatwych. Trzeba pamiętać, że występ przed rodziną, znajomymi i resztą gości może wiązać się z nie lada stresem. Warto pamiętać o tym przy wyborze odpowiedniego rodzaju tańca. Kurs Przedmałżeński w szkołach tanecznych oferuje bardzo dużo rodzajów i, co najważniejsze, instruktorzy próbują dopasować figury i układ do umiejętności Młodej Pary.Kurs Przedmałżeński

Flash mob

                W Australii panuje moda na wymyślanie skomplikowanych układów na zasadzie „flash mobu”, czyli tańca – niespodzianki. Para zaczyna taniec, w pewnym momencie muzyka się zmienia i do tańczących dołączają kolejne osoby z gości, które były zaangażowane w ten pomysł. Nikt nie wie kto jeszcze weźmie udział w tańcu i na tym polega flash mob. Jest to zabawny sposób na pierwszy taniec i na pewno miło się będzie go wspominało. W Polsce nie jest to na tyle popularne, może Polacy czują się lekko onieśmieleni i być może boją się tych niekonwencjonalnych pomysłów na pierwszy taniec. Jeśli macie jakieś obawy, najlepiej nie ryzykować i zostać przy tradycyjnym walcu. Jeśli coś pójdzie nie tak, show must go on. Kontynuowanie występu przy ewentualnej pomyłce to umiejętność, której nie jest łatwo się nauczyć.

Kurs przedmałżeński – z instruktorem czy bez?

                Pierwszy taniec ma reprezentować szczęście Młodej Pary. Ma być to wspaniała chwila podczas której wszyscy patrzą na piękną pannę młodą i zakochanego pana młodego. Stres jest nieodłączną częścią tego dnia, więc nie jest konieczne, aby Młodzi decydowali się na dodatkowy stres związany z występem. Dużo osób myślących o pierwszym tańcu woli uczyć się samodzielnie. Najczęściej przy pomocy filmików na youtube, których nie brakuje. Jednak te osoby zazwyczaj mają jakiekolwiek pojęcie o tańcu dzięki czemu tutoriale z internetu w zupełności im wystarczą do nauki prostego walca. Jeśli para nigdy wcześniej nie tańczyła, taki kurs przedmałżeński może być fajnym doświadczeniem, dobrą zabawą i okazją do nauki tańca.

Kurs Przedmałżeński

  1. 27 kwietnia 2017
  2. 14:00