kurs tańca w gdańsku

Pole dance – połączenie tańca ze sportem

Dawniej kojarzony wyłącznie z nocnymi klubami, dziś stał się jednym z najpopularniejszych sportów, jakie uprawiają ludzie. Pole dance, czyli taniec na rurze to prawdziwy hit w klubach fitness i szkołach tańca. W swojej obecnej formie uznawany jest za jeden z najlepszych sposobów na wytrenowanie całego ciała. Warto zapisać się na kurs tańca w Gdańsku i rozpocząć przygodę z tym sportem.

nauka tańca dla dzieci gdańsk

Na czym polega pole dance?

Taniec na rurze może przybrać różne formy. W oryginale opierał się na zmysłowych, przesyconych erotyzmem ruchach tancerek, które wykonywały pokaz w skąpych strojach, w butach na bardzo wysokim obcasie. Obecnie odchodzi się od takiego podejścia. Współczesny pole dance to przede wszystkim połączenie fitnessu, akrobatyki i tańca. Bardziej niż na uwodzeniu, koncentruje się na skomplikowanych akrobacjach. Tutaj nie ma miejsca na wysokie szpilki. Typowy strój do pole dance składa się wyłącznie z krótkiej  bluzki i spodenek. Nie ubiera się żadnego obuwia.

Rozpocząć naukę tańca na rurze może każdy. Nie ma tu ograniczeń co do płci, postury, czy sprawności fizycznej. Każdy zaczyna od niezbędnych podstaw, czyli od wzmocnienia mięśni i poprawy rozciągnięcia, po naukę utrzymywania ciała w danej pozycji. Dzięki kolejnym zajęciom można zwiększyć świadomość ciała, zwiększyć swoją siłę, poprawić wygląd sylwetki. Podczas zajęć pole dance pracują wszystkie partie mięśniowe, co wpływa znacząco na ujędrnienie pośladków, wysmuklenie brzucha i ramion. Tańcząc na rurze pracuje się wyłącznie przy użyciu ciężaru własnego ciała. Nie ma zatem mowy o powiększeniu mięśni. Panuje błędne przekonanie, że tancerki rosną w oczach w miarę trenowania tej dyscypliny. Nic bardziej mylnego! Sport, jakim jest pole dance to doskonały sposób na utrzymanie doskonałej sylwetki.

nauka tańca gdańsk

Taniec na rurze ma nie tylko wpływ na siłę i wygląd ciała, ale i postrzeganie własnej osoby. Nie ma lepszego sposobu na poprawę własnej samooceny niż tego typu zajęcia. Widząc, jak z lekcji na lekcję zmienia się naturalny sposób poruszania, nie trudno popaść w samo zachwyt. Pole dance ma zatem szereg niewątpliwych zalet. Już dziś przygotuj się do rozpoczęcia przygody wybierając kurs tańca w Gdańsku.

  1. 13 kwietnia 2017
  2. 10:54