nauka tańca gdańsk

Salsa i jej odmiany

Ukochany przez nas taniec, jakim jest salsa należy do najprostszych w nauce. Kroki może opanować każdy. Salsa w zależności od regionu różni się jednak sposobem prowadzenia, muzyką oraz wejściem w rytm. Tym samym powstało pięć różnych wariacji na temat tego tańca. Zobacz, jakie style poznasz wybierając kursy salsy Gdańsk SoSalsa.

kursy salsy gdańsk

Salsa kubańska

Dla tej odmiany charakterystyczne jest silne zaznaczenie prowadzenia przez partnera. Taniec ten zawiera dużo mniej obrotów niż tradycyjnie. Partnerzy natomiast stale zamieniają się miejscami, krążąc wokół siebie. Istotne jest wyraziste poruszanie biodrami. Kroki stawia się na trzecie uderzenie w takcie. Odmianą tańca kubańskiego jest Rueda de Casino. Tańczy się ją w grupie na planie koła. Jeden z tancerzy jest osobą prowadzącą, która wskazuje pozostałym kroki. Uczestnicy powtarzają je i często zamieniają się miejscami, co tworzy ciekawy wygląd wizualny.

Salsa liniowa

Utworzona w połowie XX wieku przez latynoamerykańskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych. Charakterystyczne dla niej jest prowadzenie po linii. W ten sposób tańczy się w większości państw świata. Powstały trzy odmienne style. New York tańczony jest „na dwa”. Nie stosuje się w nim tak silnych ruchów. Kroki są delikatne i płynne. Występuje tu dużo obrotów i solowych wstawek. Bardzo podobna jest Puerto Rican Salsa, która nie różni się prawie niczym od nowojorskiej. Los Angeles Style tańczy się natomiast na pierwsze uderzenie. Powstał na potrzeby występów scenicznych. Nic więc dziwnego, że nie brakuje tam szybkich, agresywnych obrotów, podrzutów i solowych akcentów. Kilka lat później zrodził się styl londyński. Nie wyróżnia się on jednak znacząco, a więc wiąże się bardziej z zapoczątkowaniem salsy przez imigrantów niż z nowymi krokami.

szkoła tańca gdańsk

Salsa ma w sobie tyle możliwości, że trudno się nią znudzić. Różne sposoby interpretacji tego tańca sprawiają, że podbija ona serca ludzi na całym świecie, królując na wszystkich parkietach. Zapisz się na wybrane kursy salsy Gdańsk SoSalsa i poczuj na własnej skórze gorący klimat Ameryki Południowej.

  1. 30 stycznia 2017
  2. 13:55