kursy tańca dla dzieci gdańsk

Style taneczne dla dzieci

Jedną z najpopularniejszych aktywności, do jakich dzieci wprost lgną jest taniec. Większość maluchów próbuje tańczyć zanim jeszcze nauczy się chodzić. Coraz częściej więc rodzice decydują się zabierać swoje pociechy do szkół tańca. Nie dość, że zajęcia są formą zabawy, to jeszcze doskonale wpływają na rozwój i sprawność młodego tancerza. Obecnie oferty szkół są bardzo zróżnicowane. Jak wybrać najlepszy styl taneczny dla dzieci? Poznaj kursy tańca dla dzieci Gdańsk SoSalsa.

nauka tańca dla dzieci gdańsk

Niezbędne podstawy

Jeżeli zapisujemy dziecko na kurs, już na starcie zapewniamy mu pakiet korzyści. Od wyprostowanej sylwetki, po doskonałą koordynację, wydolność i siłę. Style, które najlepiej nadają się dla rozpoczynających przygodę z tańcem to z pewnością balet i jazz. Tego typu zajęcia stanowią fundament dla nabywanych w przyszłości dodatkowych umiejętności. Nic innego nie zagwarantuje tak dobrego zaplecza technicznego.  Wyprostowane plecy, płynny sposób poruszania, duża giętkość ciała to tylko część z wielu pozytywnych aspektów treningu. Na lekcje uczęszczać mogą nawet trzyletnie maluchy. Dlatego zajęcia baletowe należą do najbardziej popularnych.

Na fali trendu

XXI wiek to triumf stylu ulicznego. Coraz częściej spotykane są zajęcia typu hip-hop, dancehall, a nawet breakdance. Dorastające dzieci chłoną trendy z telewizji i Internetu, dlatego też chętnie chodzą na dodatkowe lekcje. Taniec ulicy doskonale wpływa na rozwój fizyczny. Tancerz musi mieć silne mięśnie, zwłaszcza, że wiele figur bazuje na elementach akrobatyki. Pomocnicze stają się tu ćwiczenia gimnastyczne, które pozytywnie oddziałują na kręgosłup.

szkoła tańca dla dzieci gdańsk

Nieśmiertelna salsa

Tańce latynoamerykańskie są bardzo przyjemne w nauce. Towarzyszy im zawsze muzyka wprawiająca w dobry nastrój. Najprostsza do opanowania przez dzieci będzie z pewnością salsa. Radosna i zabawowa, już przez sam klimat południa sprawi, że dziecko będzie bardziej otwarte i pełne życia. Dodatkowym plusem jest poprawa świadomości ciała, z którą człowiek w momencie dorastania miewa problemy. Ponadto, salsa uczy pracy z partnerem. Dzieci nauczą się w ten sposób okazywać szacunek płci przeciwnej i przełamywać bariery.

Niezależnie od wybranego stylu, taniec doskonale wpływa na dorastające dziecko. Zapisując je na kursy tańca dla dzieci Gdańsk, rodzic zapewnia mu zdrowe dorastanie, dając również szansę na odnalezienie ciekawej i rozwijającej pasji.

  1. 22 maja 2017
  2. 08:55