Jak wybrać muzykę do tańca?

Zasadniczo, na efekt, jaki wywoła opracowana choreografia wpływa zestawienie kroków i umiejętności tancerza. W praktyce jednak ogólne wrażenie poprawia strój, uśmiech oraz odpowiednio dobrany utwór.  Muzyka, jaką wybieramy, może wpłynąć na jakość naszego wykonania. Na co zwracać uwagę przy doborze podkładu muzycznego? Szkoła tańca Gdańsk SoSalsa nauczy Cię jak sprawić, by wszystkie elementy występu ze sobą współgrały.

tańca gdańsk

Właściwa interpretacja

Podstawowym elementem, zauważalnym gołym okiem jest nastrój wybranego utworu. Trudno byłoby żywiołowo podskakiwać do smutnej ballady lub poruszać się zmysłowo do agresywnej piosenki. Z interpretacją muzyku mamy do czynienia słuchając na co dzień radia, czy podczas imprez, kiedy to różne dźwięki sterują nami na parkiecie.

Gatunek muzyczny

Nazwy niektórych rodzajów tańca niekiedy pokrywają się z gatunkami muzycznymi, lub są im ściśle dedykowane. Charakterystyczne instrumenty, przejścia, uderzenia. To wszystko podporządkowane jest sobie nawzajem. Słysząc określone melodie, jesteśmy w stanie sami wprawić nasze ciała w ruch, tak, by współgrały z otaczającą je muzyką.

Tempo

Kluczowy dla wykonania jest rytm. Dla wielu jest on trudny do odnalezienia. W końcu nie każdy rodzi się z doskonałym słuchem i wyczuciem. Najłatwiejszym sposobem na opanowanie rytmiki jest śledzenie wybranego instrumentu w czasie trwania utworu. Dobrze jest również przyglądać się jak profesjonalni tancerze stawiają kroki, na które uderzenie wchodzą i jak poszczególne partie ciała zgrywają się z muzyką. Na lekcjach tańca poznasz tempo, na jakie powinno się tańczyć i szybko nauczysz się przyporządkowywać właściwe utwory do swoich ruchów. Wszystko okaże się dziecinnie proste. Szczęśliwie dla nas, są tańce, które można dopasować do bardzo wielu utworów. Przykładem może być nasza ukochana salsa, która jest niesamowicie uniwersalna.

szkola-salsy-gdansk

Muzyka do tańca jest bardzo istotnym elementem, do którego należy przywiązywać szczególną uwagę. To ona ma znaczący wpływ na to, jak wykonanie zostanie odebrane, dlatego warto spędzić trochę czasu nad szukaniem idealnego podkładu. Dzięki kursom tanecznym zobaczysz, jak muzyka może zmienić choreografię. Szkoła tańca Gdańsk SoSalsa zaprasza!

  1. 5 stycznia 2017
  2. 08:50