nauka jazz gdańsk

Jazz – swoboda i ekspresja

Sprawia wrażenie lekkiego i swobodnego. Jest jednak zaraz po balecie jednym z najtrudniejszych tańców, ponieważ wymaga wieloletniej praktyki, dyscypliny i skupienia ze strony tancerza. Jazz to taniec wyjątkowy i niejednolity. Najlepsze efekty przynosi ćwiczony od dziecka. Warto jednak rozpocząć jego naukę na każdym etapie życia, ponieważ niesamowicie rozwija umiejętności taneczne. Poznaj styl, jakim jazz nauka jazz Gdańsk.

szkoła tańca gdańsk

Swoboda i ekspresja

Jazz, podobnie jak wiele innych popularnych tańców, wywodzi się od afrykańskich niewolników. Nowy styl rozwinął się w XIX wieku. Wtedy to w teatrach dominował balet. Musiał on jednak ustąpić miejsca swobodniejszemu jazzowi, który nie trzymał się tak dokładnie narzuconych ram. Pozwala on przede wszystkim na ekspresję i improwizację. Z racji swych korzeni, stosuje się w nim izolacje, dotąd nieznane Europejczykom.

Styl ten jest połączeniem baletu z tańcem współczesnym. Posiada również wiele elementów akrobatyki. Wymaga zatem dobrego rozciągnięcia ciała i silnych mięśni głębokich. Na deskach teatru możemy go zobaczyć podczas spektakli typowo jazzowych. Zazwyczaj jest tańczony boso lub w butach jazzówkach. Na strój składa się często zwiewna tunika.

Taniec ten sam w sobie wymaga dobrego przygotowania technicznego, co pozwoli na lepszą ekspresję. Zmiany w muzyce następują silnie i gwałtownie, co trzeba umiejętnie pokazać w ruchu. Pozorna swoboda jest zatem w rzeczywistości kontrolowana, ponieważ ruchy muszą być precyzyjne. Każda część ciała pracuje przy tym intensywnie. Wykonuje się naprzemienne napinanie i rozluźnianie. By osiągnąć efekt delikatności trzeba się solidnie napracować. Nic więc dziwnego, że tancerze jazzowi mają bardzo umięśnione sylwetki.

nauka tańca gdańsk

Jazz to taniec wyjątkowy, ale przeznaczony jest dla ludzi cierpliwych. Warto podjąć jego naukę, jednak należy pamiętać, że będzie to od nas wymagało regularności. Uczęszczając na kurs warto pamiętać o regularnym rozciąganiu i ćwiczeniach pomocniczych. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę zajęcia z izolacji, które doskonale wpływają na zakres ruchu i ogólną świadomość ciała. Najważniejsze również to czerpać z tego tańca jak najwięcej i wyrażać poprzez niego własne emocje. Przekonaj się czym jest nauka jazz Gdańsk.

 

Zapisz się

  1. 24 sierpnia 2017
  2. 10:15