nauka tańca w SoSalsa

Dlaczego kocham taniec?

Nauka tańca w SoSalsa. Taniec jest obecny niemal wszędzie. Poczynając od wieczornego talent show, przez filmy o tańcu, po kolorowe teledyski. Nawet najpopularniejsze zajęcia fitness oparte są o choreografie. Czy jest to chwilowy trend? Nie wydaje mi się. Każdy, kto zaczyna przygodę z tańcem, nie potrafi później się z nim rozstać. Dokładnie tak było w moim przypadku.

Pamiętam, gdy jako mała dziewczynka podziwiałam ulubione gwiazdy pop i nieudolnie naśladowałam profesjonalnych tancerzy, potykając się o własne nogi. Pobliskie szkoły tańca, których wówczas nie było zbyt wiele, znajdowały się zbyt daleko od domu, a więc pozostało mi jedynie szkolić się na własną rękę. Dopiero po maturze udało mi się zapisać na pierwsze zajęcia i od tej pory (a minęło już parę ładnych lat) nie wyobrażam sobie życia bez tańca.

szkoła tańca Gdańsk, taniec Trójmiasto, nauka tańca Trójmiasto, nauka tańca Gdańsk

szkoła tańca Gdańsk, taniec Trójmiasto, nauka tańca Trójmiasto, nauka tańca Gdańsk

Nie zajmuję się tym zawodowo. Nigdy nie zamierzałam. Chodzi w tym wszystkim o samą przyjemność, o wyrażanie emocji, poznawanie siebie. Nie sposób zliczyć ile razy ludzie patrzyli na mnie podejrzliwym wzrokiem, gdy stojąc w tramwaju mimowolnie kołysałam biodrami, słuchając żywiołowej muzyki. Inaczej nie potrafię. Muzyka daje mi radość, a ja daję się jej ponieść. To, jak bardzo ruch wyzwala człowieka, można zaobserwować nawet na dowolnej imprezie w klubie. Dwoje obcych sobie ludzi zbliża się, poznaje poprzez taniec. Nieważne, czy ktoś jest zawodowcem, czy ma dwie lewe nogi. Każdy czuje muzykę po swojemu. Dostajemy bodziec i zaczynamy się ruszać. Ogranicza nas jedynie świadomość własnego ciała. Kombinacji, jakie uzyskujemy w tańcu może być nieskończenie wiele. Dlatego też po tylu latach wciąż staram się doskonalić. Za każdym razem tworzy się coś unikatowego. Rutyna nie ma prawa wstępu.

Zawsze, gdy poznaję kogoś, kto tańczy, bądź kiedykolwiek tańczył, zauważam ten błysk w jego oku. Gdy zaczyna się ruszać, po prostu promienieje. Wręcz nie można oderwać wzroku, patrząc jak człowiek i muzyka stanowią jedność. Jeżeli ktoś mi powie, że taniec to dla niego tylko przejściowe hobby, to nie uwierzę, ponieważ pasja pozostaje w nas na zawsze. Nauka tańca w SoSalsa!

  1. 25 października 2016
  2. 14:52