nauka taniec towarzyski

Jak wygląda kurs tańca towarzyskiego?

Taniec towarzyski swoje początki miał w XVIII wieku i rozwija się, aż po dzień dzisiejszy. Z początku była to forma rozrywki uprawiana przez klasy uprzywilejowane. Obecnie nie ma oczywiście żadnych standardów z tym związanych. Jest to taniec partnerski, który posiada wiele rozmaitych rodzajów. Zapraszamy na zajęcia nauka taniec towarzyski do SoSalsa.

nauka tańca dla dzieci gdańsk

Taniec towarzyski możemy sklasyfikować dzieląc go na tańce turniejowe, w których skład wchodzą tańce standardowe oraz tańce latynoamerykańskie. Do tańców standardowych zaliczamy tango, walc angielski, walc wiedeński,  foxtrot i quickstep, a tańce latynoamerykańskie dzielą się na: sambę, rumbę, cha-chę, jive i pasodoble (który niegdyś był tańcem standardowym).

Wyłączając tańce turniejowe, taniec towarzyski posiada także swoje użytkowe odmiany, wśród których nie sposób nie wymienić: bachaty, kizomby, mambo, tanga argentyńskiego czy salsy. Nauka taniec towarzyski.

Taniec towarzyski składa się zatem z kilkunastu różnych tańców, które powstały w różnych kulturach i tradycjach.

Tańce standardowe

Tango – taniec towarzyski wywodzący się z Argentyny. Niezwykle energiczny i ekspresyjny taniec. Ma on przypominać kłótnię kochanków, wymaga wiele emocji od tancerzy. Posiada dość gwałtowny charakter. W Europie znane od początku XX w.

Walc angielski – powstał z połączenia walca wiedeńskiego z bostonem. Przeciwieństwo tanga. Charakteryzuje się delikatnością i romantyzmem.

Walc wiedeński – najstarszy z tańców towarzyskich. Kraje pochodzenia to najprawdopodobniej Niemcy i Austria. Jest dwukrotnie szybszy od walca angielskiego i opiera się na rotacyjnym ruchu partnerów względem siebie.

Foxtrot – taniec towarzyski wywodzący się z Anglii. Cechuje się wyjątkowo mocną pracą kolan i stóp. W dużej mierze opiera się na chodzeniu. Ruchy powinny być płynne.

Quickstep – wywodzi się z Ameryki. To zdecydowanie wesoły, żywy i energiczny taniec, co wyróżnia go od innych tańców standardowych.

taniec gdańsk

Tańce latynoamerykańskie

Samba – taniec brazylijski, posiadający wiele odmian. Bardzo rytmiczny, szybki i porywający. W Europie pojawił się na początku XX w.

Rumba – taniec towarzyski posiadający kubańskie korzenie. W tym tańcu pierwszoplanową rolę odgrywa kobieta, której zadaniem jest uwodzenie swojego partnera.

Cha-cha – podobnie jak rumba wywodzi się z Kuby, choć została wymyślona przez Brytyjczyka (nauczyciela tańca). Najmłodszy taniec latynoamerykański, który dzieli wiele figur z rumbą.

Jive – taniec wywodzący się z Harlemu. Jive stanowi połączenie jazzu i swingu. To, co wyróżnia go spośród innych tańców, to duża ilość elementów akrobatycznych.

Pasodoble – to taniec hiszpański, przypominający walkę torreadora z bykiem.

Zapisz się na zajęcia

  1. 24 sierpnia 2017
  2. 13:39