pachanga

Pachanga – prawdziwe wyzwanie taneczne

Spośród wszystkich krajów południowoamerykańskich, do najbardziej roztańczonych zaliczyć można Kubę. To właśnie tam zrodziło się mnóstwo nowych stylów tanecznych. Jednym z nich jest gorąca pachanga, którą wprowadzamy na stałe do naszego grafiku. Na czym polega ten egzotyczny taniec? Przyjdź i przekonaj się na zajęciach pachanga Gdańsk SoSalsa.

nauka tańca trójmiasto

Na czym polega pachanga?

Ten wyjątkowy styl wytworzył się w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Określa się go jako syntezę mambo i cha-chy. Jednocześnie uznawany jest za mocno wzbogaconą odmianę salsy. Muzyka, towarzysząca mu to przede wszystkim mocno wyczuwalne flety, instrumenty skrzypcowe i perkusja. Charakterystyczną cechą tańca jest mnogość footworków, ponieważ to właśnie koncentracja na krokach sprawia, że pachanga jest tak wyjątkowa. Nieodłącznym elementem tego tańca jest podwójne uginanie i prostowanie kolan, co przywodzi na myśl charlestona. Mamy tu zatem dużo więcej możliwości niż w przypadku pozostałych tańców latynoamerykańskich. Wyraziste, szybkie i jednocześnie płynne ruchy dodają całości energii, sprawiając, że pachanga to po prostu zabawa i czysta przyjemność.

Pachanga to doskonałe wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które miały już styczność z tańcami latino. Nowe kroki uzupełniają dotychczasowe umiejętności, pokazując świeże spojrzenie na znane już style. Można zatem wyjść poza poznane ramy i wpleść odrobinę spontaniczności do swojego tańca. To również okazja do poprawienia swojej muzykalności i zdolności do interpretowania muzyki.

Poprzez naukę pachangi, zwiększają się możliwości własnego ciała. Łatwiej jest wykonywać skomplikowane sekwencje kroków, ponieważ przyzwyczajamy się do szybszych reakcji. Wyrabiając sobie nowe nawyki stajemy się bardziej elastyczni. Dużo prościej jest również zacząć naukę kolejnego tańca, ponieważ zwiększa się zakres ruchu, giętkość i ogólna sprawność mięśniowa. Zmienia się również ogólny sposób poruszania i postawa.

szkoła tańca trójmiasto

 Wszystkim poszukującym nowych wrażeń zdecydowanie można polecić rozpoczęcie kursu tańca. Jest to zupełnie inne spojrzenie na tańce latynoamerykańskie. Dzięki temu można doskonalić się i poszerzać swoje umiejętności. Serdecznie zapraszamy na zajęcia pachanga Gdańsk SoSalsa. Nabór już trwa.

Zapisz się na kurs

  1. 26 czerwca 2017
  2. 12:16