Pierwszy raz na kursie

Rozpoczęcie przygody z tańcem wprowadza wiele zmian w dotychczasowym życiu. Gdy wchodzi się na salę pierwszy raz, czuje się niepewność. Chwilę później obawy mijają i zaczyna się prawdziwa zabawa. Początki właśnie, decydują o tym, jak potoczy się rozwój naszej pasji.  Co należy zatem wiedzieć na starcie, aby od razu poczuć się pewniej?

salsa-gdansk-trojmiasto

Zanim zaczniesz

Wiele osób marzy o tym, by nauczyć się wybranego tańca, ale nie wszyscy mają w sobie tyle samozaparcia, by zrealizować swój plan. Na początku dobrze jest poszukać idealnego dla siebie stylu, pomyśleć nad alternatywami, obejrzeć filmiki, na których tancerze prezentują profesjonalne wykonanie danego tańca. Jeżeli stykamy się z tym pierwszy raz, warto popróbować i postarać się naśladować ruchy tancerzy, by odkryć w jakim stopniu czujemy się dobrze z danym stylem.  Istotny okaże się również wybór czy zamierzamy tańczyć solo, czy z osobą towarzyszącą. Jeśli taniec został już wybrany, pora zapisać się na kurs. Poza wybranymi lekcjami, warto rozejrzeć się za otwartymi zajęciami poprawiającymi naszą postawę i technikę, jak izolacje, bądź stretching. Alternatywnie można spróbować wykonywać proste ćwiczenia na własną rękę. Ułatwi to znacznie naukę kroków i sprawi, że poczujemy się pewniej, podczas zajęć, na które przychodzimy pierwszy raz. Jeżeli tańczymy z partnerem, warto ćwiczyć wspólnie, by wzajemnie się motywować.

Pierwszy raz na sali

Wybierając się na zajęcia, należy przygotować wygodne obuwie i strój niekrępujący ruchów. Nie trzeba kupować drogich ubrań, dedykowanych naszej dyscyplinie. Na pierwszy raz wystarczy coś, w czym będziemy czuć się swobodnie. Jeżeli jednak decydujemy się od razu zakupić strój treningowy, należy zacząć od odpowiedniego obuwia, które pozwoli nam na prawidłową pracę nóg. Jest to pierwsza inwestycja, jaka czeka nas po zapisie na kurs. Standardowo, jak przy każdym rodzaju treningu, warto zaopatrzyć się w niewielki ręcznik i butelkę wody, ponieważ organizm na początku nie będzie jeszcze przyzwyczajony do tego rodzaju wysiłku. Na pierwszej lekcji, o ile jest taka możliwość, najlepszym posunięciem będzie ustawienie się z przodu, w pobliżu lustra. Musimy nauczyć się śledzić wzrokiem własny ruch, by w połączeniu z uwagami instruktora na bieżąco korygować błędy i pilnować techniki. Pod koniec zajęć okaże się, że umiemy całkiem sporo, a godzina spędzona na sali to zdecydowanie za mało, a rozpoczęcie kursu wcale nie było tak stresujące.

kurs-tanca-gdansk

Taniec, niezależnie od stylu i formy zajęć, to doskonała zabawa. Należy pamiętać, że każdy kiedyś zaczynał i miał te same obawy co do swoich możliwości. Najważniejsze to przełamać się i dołączyć do zespołu, który zawsze ciepło przyjmuje nowych członków.

  1. 24 listopada 2016
  2. 14:17