pierwszy taniec gdańsk

Pierwszy taniec pary młodej

Rozpoczęliście już odliczanie do Waszego wielkiego dnia. Pierwsze przymiarki sukni za Wami, macie już zarezerwowaną salę i fotografa. A czy wybraliście już piosenkę na swój pierwszy taniec? Pozwolicie by poniosła Was muzyka czy chcecie, aby Wasze kroki były wyćwiczone i przemyślane? Przekonajcie się, jak wiele dają wspólne przygotowania na kursie Pierwszy Taniec Gdańsk SoSalsa.

 szkoła tańca gdańsk

Pierwszy taniec młodej pary ma znaczenie symboliczne i jest tradycyjnym elementem każdego wesela. Jest także znakiem do rozpoczęcia wspólnej zabawy na parkiecie. To jeden z tych momentów, gdy oczy wszystkich są skierowane na Was. Jeżeli nie jesteście wprawieni w tańcu, warto pomyśleć o specjalnym kursie, który pozwoli Wam lepiej przygotować się do tego zadania.

Niektóre pary czują się bardzo swobodnie na parkiecie. Mają taniec we krwi. Są jednak także pary, które potrzebują więcej czasu na przygotowanie się do swojego pierwszego tańca. Weźcie pod uwagę Wasze umiejętności taneczne i czas, jaki będzie Wam potrzebny na naukę. Nie musicie wcale wykonywać skomplikowanych układów tanecznych. Najważniejsze jest, byście czuli się w tańcu swobodnie.

Do najczęściej wybieranych tańców należą walc angielski oraz walc wiedeński. Mają one najprostszy rytm, więc poradzą sobie z nimi nawet osoby, które nie czują się pewnie na parkiecie. Najlepszym wyjściem jest oczywiście skorzystanie z pomocy specjalisty. Nawet jeżeli zdecydujecie się na nieskomplikowany układ taneczny, to kurs tańca nauczy Was niezbędnych podstaw. Pozwoli Wam opanować podstawowe kroki a także przyzwyczaić się do wcale nie tak łatwej rzeczy jak wchodzenie na parkiet.

 

Walc angielski

Jest to zdecydowanie najłatwiejszy do nauczenia się taniec. Ma wolne i spokojne tempo, a do tego jest niezwykle romantyczny. Aby był poprawnie zatańczony, Wasze ruchy powinny być płynne, pełne gracji i lekkości.

 

Walc wiedeński

Jest on trochę trudniejszy od walca angielskiego. Naukę tego tańca najlepiej rozpocząć około 3 miesięcy przed planowana datą ślubu. Ten czas pozwoli Wam na dopracowanie choreografii i opanowanie ruchów. Walc wiedeński składa się z niewielu kroków, które opierają się głównie na obrotach dookoła parkietu, w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.

szkoła salsy trójmiasto

 

Pierwszy taniec jest wyjątkowym wydarzeniem, które na długo pozostaje w pamięci.  Nie zapominajcie jednak o tym, że jest on niezwykle stresujący. Dlatego warto czasem zrezygnować z widowiskowych układów i skomplikowanych kroków, które w stresie mogą wypaść Wam z głowy. Postawcie na dobrą zabawę. Niech Wasz taniec będzie uświetnieniem tego wyjątkowego dnia. Zapraszamy na zajęcia Pierwszy Taniec Gdańsk SoSalsa.

 

  1. 6 lutego 2017
  2. 14:31