Na czym polega popping

Popping to bardzo efektowny styl uliczny, bardzo często kojarzony z lockingiem. Oba te style wiążą się bowiem z hip-hopem i stanowią jego uzupełnienie. Można zatem traktować je jako podgatunki, bądź osobne rodzaje tańca. Nauka poppingu polega na zapanowaniu nad każdą partią ciała z osobna. Jest to więc przydatne i rozwijające dla młodego tancerza. Szkoła salsy Gdańsk SoSalsa oferuje zajęcia z poppingu, które warto odwiedzić.

Taniec ten narodził się w latach 70-tych XX wieku. Wówczas na dyskotekach królowała muzyka disco, na parkiecie zaś solowe popisy tanecznych umiejętności. W późniejszych latach zaczęto tańczyć do muzyki elektronicznej oraz hip-hopowej.

szkoła salsy gdańsk

Technika taneczna

Popping opiera się na naprzemiennym szybkim napinaniu i rozluźnianiu mięśni, z silnie zaznaczoną izolacją. Przypomina to szarpnięcie. Ze sztywnego tańca robota automatycznie przechodzi się na płynne ruchy, co daje bardzo widowiskowy efekt. Poprzez wykorzystanie tempa można nadać mu naturalny wygląd. Dodatkowym zabiegiem jest zatrzymanie, czyli tzw. dime stop. Z reguły tancerz wykonuje wszelkie kroki w pozycji stojącej. Istotna jest przy tym praca stóp.

Podstawowe ruchy

Chyba każdy kiedykolwiek próbował naśladować Michaela Jacksona tańczącego moonwalka albo udawać robota podczas imprezy. Każdy zatem miał do czynienia z poppingiem. Do równie rozpoznawalnych kroków można zaliczyć boogaloo czyli nadawanie wrażenia ciała z gumy, udawanie mima, marionetki, czy wibrowanie całym ciałem. Najtrudniejsze jednak są podwójne popy oraz skręty danych partii ciała, silnie odizolowane od reszty. Wymaga to nie lada doświadczenia i siły mięśni. Ponadto należy nauczyć się ich szybkiego i silnego spinania, by ruch był wyrazisty.

szkoła salsy gdańsk

Aby nauczyć się tego stylu, potrzeba ciężkiej pracy. Efekty są jednak warte poświęceń. Poza znajomością kroków, zyskuje się silniejsze mięśnie, poprawę szybkości i zakresu ruchu. Łatwiej wówczas podjąć się nauki innych  tańców, ponieważ ciało jest przygotowane na różnorodność.

Warto podjąć się nauki poppingu, nawet jeśli nie należy się do fanów stylu ulicznego. Poznawanie możliwości własnego ciała to dobra zabawa, a zróżnicowane kroki nie pozwolą popaść w rutynę. Szkoła salsy Gdańsk SoSalsa zapewni Ci najlepsze przygotowanie dzięki czemu poprawisz swoje umiejętności.

  1. 8 grudnia 2016
  2. 08:26