Popularne tańce

Popularne tańce, które warto znać

Popularne tańce

Popularne tańce – poznaj je! Taniec jest ważny elementem życia ludzi na całym świecie. W zależności od rejonu, w jakim kształtowały się różne społeczności, rozwijały się wielorakie style. Wiele stylów tanecznych zyskało na tyle dużą popularność, że doskonalą się w nich ludzie na każdym kontynencie. Przedstawiamy nasz ranking najlepszych gatunków nauka tańca trójmiasto.

szkoła tańca gdańsk

Grek Zorba

Każdy, kto kiedykolwiek oglądał film „Grek Zorba”, doskonale wie, skąd wielka popularność sirtaki. Taniec ten przeznaczony jest głównie dla mężczyzn. Polega na tym, że uczestnicy stają obok siebie w linii, kładąc sobie ręce na ramionach. Łączy on w sobie wiele figur i kroków, dopuszczając freestyle. Może tu występować zmienne tempo. Często tańczony jest na wieczorkach tematycznych i weselach.

Nauka tańca Trójmiasto – Twerk!

Inspiracją dla współczesnych młodych tancerzy jest twerk. Termin ten powstał około dwudziestu lat temu na potrzeby piosenki. Historia tego tańca nie jest jednak bliżej znana. Klasyczne ruchy, oparte na potrząsaniu pośladkami, wywodzą się z afrykańskich tańców plemiennych. Obecnie twerkują przede wszystkim kobiety. Elementy twerku wykorzystuje się często w dancehallu. Jest on elementem wielu choreografii. Tańczy się go przede wszystkim na imprezach w klubie.

Kankan

Kolejnym elementem wielu imprez jest nieśmiertelny kankan. Do Francji przybył najprawdopodobniej z Algieru w II połowie XIX wieku. Francuzi traktowali go jak karykaturę tańca afrykańskiego. Kankan wymaga szybkiego tempa galopowego. Prawdziwą popularność zyskał wśród panien, które miały specjalnie szyte suknie, którymi mogły wymachiwać podczas wykonywania skocznego tańca. Obecnie wszystkim kojarzy się z domami uciech. Mimo to,  jest on urozmaiceniem wielu hucznych zabaw.

szkoła tańca dla dzieci gdańsk

Nie ważne gdzie, z kim i kiedy. Taniec w każdej swojej formie dostarcza wiele radości. Podstawowe kroki popularnych tańców są na tyle uniwersalne, że można z nich swobodnie korzystać, o ile nie występujemy na turniejach. Każdy kraj charakteryzuje się wyjątkową kulturą, dlatego czerpanie z tego dorobku, zwłaszcza w tańcu jest dla nas niesamowitą przygodą. Nauka tańca trójmiasto SoSalsa zaprasza do zapoznania się z każdym gatunkiem tańca, aby poznać jego możliwości.

  1. 12 kwietnia 2017
  2. 10:47