burleska

Przygoda z Burleską

Burleska – światła, głośna muzyka, przepych i nieznośnie piękne kobiety, które robiąc słodkie miny droczą się z publicznością. Niemal każda kobieta kiedykolwiek w myślach widziała siebie w roli władającej sceną królowej burleski. Dziś jest to możliwe.

Początków tego wyjątkowego tańca można doszukiwać się już w XVIII wieku. Było to wówczas humorystyczne przedstawienie teatralne. Gdy dotarła do Stanów Zjednoczonych, przybrała formę, z jaką można spotkać się do dziś. Powszechnie kojarzy się ze skąpo przyodzianymi tancerkami, flirtującymi z publicznością poprzez zmysłowe ruchy, łączące kilka rodzajów tańca. Obecnie styl ten przestaje być jedynie widowiskiem rewiowym i zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet.

sosalsa

Przygoda z burleska przynosi coś więcej niż znajomość podstawowych kroków. Zmienia przede wszystkim naturalny sposób poruszania się. Mocno zaciśnięty gorset, pończochy i wachlarz z piór to zaledwie rekwizyty. Liczy się to, w jaki sposób wykorzysta się mowę ciała. Prawdziwą sztuką jest dawanie widowni więcej, pokazując przy tym mniej. Każde spojrzenie, czy ruch ręką ma stanowić dla kobiety zabawę. Zabawę, nad którą od początku do końca ona ma kontrolę, dając złudne wrażenie odwrotnej sytuacji.  Taniec ten daje niesamowitą pewność siebie, świadomość ciała i gwarancję zachwytu otoczenia. 

Niewątpliwą zaletą stylu burleska jest fakt, że miesza on elementy innych tańców, pozwalając na dużą swobodę przy tworzeniu kombinacji ruchów. Może dowolnie łączyć ulubione gatunki, na przykład jazz z tańcem brzucha. Różnorodność figur zapewnia intensywną pracę całego ciała, a co za tym idzie  poprawę sylwetki i postawy. Warto więc spróbować swoich sił, ponieważ taniec ten jest dla kobiety zbawienny i mogą, a nawet powinny trenować go wszystkie panie.

  1. 27 października 2016
  2. 15:46