show dance gdańsk

Show Dance – W blasku świateł

Światła reflektorów, głośna muzyka i widowiskowa choreografia. Show dance to prawdziwy spektakl. Pozwala na artystyczne wyrażenie siebie, a przy tym jest dobrą zabawą zarówno dla tancerza, jak i publiczności. Przyjdź i przekonaj się jak wyglądają zajęcia show dance Gdańsk SoSalsa.

nauka tańca dla dzieci gdańsk

Różnorodność przede wszystkim

Show dance charakteryzuje się tym, że łączy w sobie różne gatunki tańca, m.in. jazz, latino, taniec nowoczesny. Wszystko to urozmaicają liczne akrobacje. Ten sposób tańca jest bardzo charakterystyczny dla wszelkich musicali, podczas których poprzez muzykę i ruch opowiada się historię. Dlatego też wymaga to od tancerza uwolnienia emocji i przelania ich na swoją choreografię.  Jak sama nazwa wskazuje, taniec ten ma być widowiskiem, a więc potrzebuje spektakularnych kroków.

Dla kogo show dance Gdańsk?

Ten rodzaj tańca przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną spełnić marzenia o scenie. W szczególności jednak warto polecić go dzieciom, które poprzez zajęcia i późniejsze występy  przełamują bariery. Stają się bardziej pewne siebie. Uczą się pracy w grupie, poprawiają zdolności motoryczne i poczucie rytmu. Taniec znacząco wpływa na rozwój psychofizyczny. To doskonała alternatywa dla gier komputerowych, które ostatnimi czasy rządzą życiem młodych ludzi.

szkoła tańca dla dzieci gdańsk

Zaletą tańca scenicznego jest niewątpliwie jego zmienność. Nie sposób znudzić się tym rodzajem ze względu na połączenie różnych stylów. Również w choreografii może nastąpić zwrot nastroju. Taniec ten jest niezwykle dynamiczny i energiczny. Wykonany z uśmiechem i poprawną postawą wygląda zniewalająco. Dzięki niemu można wczuć się w rolę ulubionej gwiazdy. Choreografie, jakich można się nauczyć, nawiązywać będą do stylu prezentowanego w teledyskach, filmach, czy konkursach tańca. Dlatego też nie ma tu miejsca na rutynę. Można pozwolić sobie na tworzenie czegoś nowego. Kombinacje są nieograniczone, ponieważ nie ma tu miejsca na z góry określone kroki. Show dance jest więc niezwykle rozwojowy. Pozwala na poruszenie wyobraźni i pokonywanie granic, jakie narzuca nam nasze ciało. Spróbuj swoich możliwości i przyjdź na kurs show dance Gdańsk SoSalsa.

  1. 26 maja 2017
  2. 12:06