Dlaczego warto tańczyć razem?

Wspólna pasja to coś, co umacnia relacje międzyludzkie. Sprawia, że chętniej spędza się razem czas i dzieli razem piękne chwile. Warto zatem zabrać ze sobą na kurs drugą połówkę, bądź przyjaciela, ponieważ daje to wiele korzyści. Szkoła salsy Trójmiasto SoSalsa zachęca do nauki w towarzystwie bliskich. 

Wspólna motywacja

Zdarza się, że ludzie opuszczają zajęcia, a czasem nawet z wielkim żalem rezygnują z kursu. Brakuje im odpowiedniej motywacji kiedy trzeba wyjść z domu w zimowy wieczór. Wiele osób czuje skrępowanie, gdy nie zna jeszcze grupy, z którą ćwiczy, a dobrze jest mieć wówczas w pobliżu znajomą osobę. Mając przy sobie partnera, nawet na zajęciach solo, ludzie chętniej uczęszczają na kursy i bardziej się w nie angażują. Nic tak nie trzyma dyscypliny jak zobowiązanie wobec drugiej osoby.

szkoła salsy trójmiasto

Większa bliskość

W tańcu dla par ważne jest utrzymanie bliskości i dokładne poznanie drugiej osoby. Poprzez synchronizację ruchów partnerzy uczą się współpracy, prowadzą ze sobą dialog za pomocą konkretnych ruchów. Ponadto, partnerzy, którzy przychodzą razem na kurs, są oswojeni z dotykiem drugiej osoby, a więc nie boją się wykonywać kombinacji wymagających dopuszczenia kogoś bliżej. Nie jest to regułą, ale nowicjuszom zdecydowanie ułatwia stawianie pierwszych kroków.

Wielka satysfakcja

Największą radość daje wykorzystanie własnego warsztatu podczas imprez, zwłaszcza w towarzystwie kogoś bliskiego. Po to uczymy się tańca, by móc się nim cieszyć i używać go jak najwięcej. Podczas wesel często widać zakłopotanie na twarzach ludzi, gdy wszyscy zachęcają ich do wstania od stołu. Z reguły tłumaczą się tym, że nie potrafią tańczyć.  W końcu o wiele przyjemniej jest porwać kogoś na parkiet bez obawy nadepnięcia na nogi, czy nieudanego obrotu. Znając podstawy sprawiamy, że tańczy się dużo lżej, milej i przede wszystkim chętniej.

szkoła salsy trójmiasto

Taniec w parze to niewątpliwie jedna z najprzyjemniejszych form wspólnego spędzania wolnego czasu. Za jego sprawą poprawia się więź między partnerami. Przy okazji taka aktywność pomaga uwolnić endorfiny, przez co czują się szczęśliwi nie tylko będąc razem, ale i tańcząc. Warto zatem spróbować swoich sił razem. Szkoła salsy Trójmiasto SoSalsa zaprasza!

  1. 13 grudnia 2016
  2. 13:50