szkoła tańca dla dzieci gdańsk

Taniec od dziecka

Szkoła tańca dla dzieci Gdańsk

Taniec niezależnie od wieku sprawia radość niemal każdemu, ponieważ poprzez ruch wspomagamy wydzielanie endorfin. Największą satysfakcję z tańca mają jednak dzieci, które od pierwszych lat życia chętnie tańczą po swojemu, nawet jeśli nie potrafią jeszcze dobrze chodzić. Nie posiadając wewnętrznych barier żwawo podskakują i machają kończynami, gdy tylko usłyszą muzykę. To naturalne, że potrzebują ruchu, dlatego tak ważne jest, aby im go zapewnić. Szkoła tańca dla dzieci Gdańsk to najlepszy wybór.

szkoła tańca gdańsk

Co daje dziecku taniec?

Ruch jest dla człowieka wskazany już od najmłodszych lat. Doskonałą formą zapewniania jego odpowiedniej podaży jest taniec. Wpływa on w sposób znaczący na rozwój i postawę ciała. Zapobiega złym nawykom i powoduje wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych. Taniec poprawia koordynację psychoruchową oraz zwiększa mobilność stawów. Co więcej, zwiększa wydolność organizmu. Wszystko to ma znaczący wpływ na późniejsze lata życia. Każdy pragnie, aby jego dziecko było silne, zdrowe i szczupłe. Regularne zajęcia taneczne wspomagają prawidłowy rozwój dziecka, pozwalając jednocześnie na wyładowanie nadmiaru energii.

Kształtowanie charakteru

Uczęszczanie na kurs tańca wymaga przede wszystkim dyscypliny. Dziecko wypracowuje również  umiejętność planowania czasu. Dowiaduje się godzić obowiązki szkolne czy domowe z zajęciem dodatkowym. Poznając zasady panujące na zajęciach oraz obowiązującą na parkiecie etykietę uczy się szacunku dla siebie i innych. Przyswajając kolejne kroki nabywa zdolność łatwiejszego zapamiętywania oraz pobudza kreatywność. Staje się bardziej spostrzegawcze. Najważniejsze jest jednak to, że dziecko ma szansę poznać wielu rówieśników, przełamać barierę nieśmiałości,  nawiązywać przyjaźnie i współpracować w grupie. Ważne jest, aby dziecko miało zapewnioną możliwość wszechstronnego rozwoju, a taniec w pełni zaspokaja wszelkie jego aspekty.

nauka tańca gdańsk

Wprowadzenie dziecka w świat tańca to pokazanie mu czym są pasje i zainteresowania. Jest to najprzyjemniejsza, naturalna forma ruchu. Jego niewątpliwym atutem jest fakt, że nie trzeba do niego zmuszać najmłodszych. W przeciwieństwie do innych zajęć, będących często niespełnionym marzeniem rodzica, taniec jest czymś, co dzieci naprawdę kochają. Szkoła tańca dla dzieci Gdańsk SoSalsa serdecznie zaprasza.

  1. 21 marca 2017
  2. 15:30