Szkoła Tańca Gdańsk – naucz się Zumby z nami

Zumba Gdańsk – naucz się Zumby z nami. Sosalsa to najlepszy wybór na naukę zumby, dlaczego? Przeczytaj na tym blogu.

Zumba to miks idealny. Połączenie tego, co przyjemne i pożyteczne. Mamy tu bowiem do czynienia zarówno z tańcami latynoamerykańskimi, jak i fitnessem. Taniec i aerobik w jednym to najlepszy prezent, jaki można sobie uczynić. To nie tylko nauka tańca, ale również bardzo przydatna aktywność, która pozytywnie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale również na stan zdrowia.

 

Zumba Gdańsk u nas nauczysz się połączenia  tańców latynoamerykańskich w Zumbie, a więc: jive, pasadoble, samba, cza-cza oraz rumba, z elementami fitnessu wymyślił Alberto „Beto” Perez. Choreograf i tancerz wpadł na ten pomysł w latach dziewięćdziesiątych w Kolumbii. Już wówczas zumba zdobyła aprobatę społeczeństwa, spotykając się z dużym zainteresowaniem. Dziś cieszy się ogromną popularnością.

 

Szkoła tańca Gdańsk, nauka tanca Gdańsk, nauka tańca trójmiasto

 

Poza inspiracją tańcami latynoamerykańskimi łączy ze sobą również inne gatunki, chociażby takie jak: mambo, salsę, hip-hop, merengue, czy soca – stanowiącą połączenie calypso i muzyki indyjskiej. Co ciekawe zumba wykorzystuje także w swoich krokach elementy sztuk walki. Mogłoby się wydawać,  że te słabo komponują się w towarzystwie Bollywood i tańca brzucha. Jednak nic bardziej mylnego.  Jak widać, jest to mieszanka wybuchowa, która mogła stworzyć albo „potwora”, albo coś naprawdę wyjątkowegi i na szczęście to drugie udało się w stu procentach. Stąd tak duże zainteresowanie tym rodzajem tańca. Duża ilość kroków zaczerpniętych w zasadzie z większości dziedzin tańca zdecydowanie zdobyła przychylność. Niewątpliwie to właśnie czyni ten taniec tak bardzo interesującym.

 

Najpopularniejszą odmianą Zumby jest Zumba Fitness, jednak doczekała się ona także innych rodzajów.  Wśród nich wymienić można: Tonig,  Zumbini, Zumba Kids, Zumbatomic i kilka innych. Jedno je łączy – wszystkie sprawiają ogromną radość osobom, które mają okazję je poznać.

 

Zumba to sport i taniec. Zumba to zabawa i nauka. Zumba to sama przyjemność.

Zapraszamy na zajęcia zumba Gdańsk

  1. 11 lipca 2016
  2. 13:10