tańce standardowe gdańsk

Tańce standardowe

Tańce standardowe to grupa pięciu stylów prezentowanych kolejno podczas turnieju. Ich duże zróżnicowanie wymaga zaprezentowania wszechstronnych umiejętności. W przeciwieństwie do tańców latynoamerykańskich wskazany jest tu bardziej zobowiązujący strój. W przypadku mężczyzn jest to frak. Kobiety natomiast tańczą w długich, zwiewnych sukniach. Dowiedz się, czego nauczymy Cię na kursie tańca towarzyskiego i poznaj tańce standardowe Gdańsk SoSalsa.

szkoła tańca gdańsk

Kolejność turniejowa

Taniec, który otwiera cały turniej to walc angielski. Piękny i niezwykle elegancki. Swą lekkość zawdzięcza unoszeniu na palcach na przemian z opadaniem. Ocenie podlega przede wszystkim wykonanie prawidłowego ruchu wahadłowego i utrzymywanie ciał w odpowiedniej linii. Podstawowe kroki opierają się na obrotach, chasse, telemarku i innych.

Następny w kolejności taniec to tango. Zrodzone w Argentynie ma niewiele wspólnego z powszechnie znanym tangiem argentyńskim. Polega na naprzemiennym stawianiem zdecydowanych powolnych kroków z szybkimi. Ruchy powinny być mocno zaakcentowane, wręcz gwałtowne. Kojarzą się z kłótnią kochanków. Wymaga sztywnej ramy i trzymania napięcia.

Jako trzeci na parkiet wchodzi walc wiedeński. Różni się od jego angielskiej wersji przede wszystkim brakiem wzniesień. Taniec ten tańczy się na płasko. Kroki stawia się z silnym zaznaczeniem na ,,raz”. Trudno więc o wywołanie efektu płynnego ruchu. Niekiedy pomija się ten styl podczas turniejów, ale jedynie w krajach anglojęzycznych.

Ożywienie w turnieju wywołuje jeden z najtrudniejszych tańców na świecie, jakim jest fokstrot. Naprzemienne łączenie swingu z otwartymi krokami sprawia, że prawidłowe wykonanie tańca stanowi niesamowity wydatek energetyczny. Posiada wiele kroków wspólnych z walcem, w tym charakterystyczne wznoszenie i opadanie.

Ostatni z tańców to quickstep, również należący do grupy swingowej. Przypomina fokstrota, jednak jest od niego jeszcze szybszy. Charakterystyczne dla tego stylu są liczne szybkie podskoki i kopnięcia, dzięki którym tancerze zdają się unosić w powietrzu.

taniec gdańsk

Wielka piątka tańców towarzyskich stanowi niezbędną podstawę dla prawdziwych pasjonatów tańca. Uczą zachowania płynności, lekkości, tempa i akcentowania kroków. Zachęcamy do nauki tych stylów. Zobaczysz, że pokochasz tańce standardowe Gdańsk SoSalsa!

  1. 19 stycznia 2017
  2. 09:12