tango argentyńskie gdańsk

Tango Argentyńskie

Improwizacja i silna bliskość partnerów. Tango argentyńskie to taniec pełen pasji, nasycony silnymi emocjami. Mimo trudnych początków, już przeszło sto lat temu stał się najpopularniejszym tańcem salonowym. Do dziś podbija serca osób, które coraz chętniej podejmują jego naukę. Przyjdź i przekonaj się na czym polega magia zajęć tango argentyńskie Gdańsk SoSalsa.

nauka tańca gdańsk

Pochodzenie

Taniec ten został zapoczątkowany na początku XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Pierwotnie tańczyli go afrykańscy niewolnicy. Z czasem tango przeniosło się do domów publicznych i innych lokali niższego szczebla. Na paryskie salony wniesione zostało dekadę później, co sprawiło, że świat oszalał na punkcie tego tańca. Mimo, iż został on potępiony przez papieża, z racji silnego charakteru erotycznego, jego popularność nie spadała.

Charakter tańca

 Poza walcem i polką, był to pierwszy taniec, w którym partnerzy obejmują się. Nic więc dziwnego, że ludzie zapragnęli tego tańca. Dopuszczając improwizację, sprawił, że do tej samej muzyki można było tańczyć na różne sposoby. Był to prawdziwy przełom w tańcu. Sam charakter tanga jest raczej smutny i wyraża tęsknotę za kochankiem.

Tango argentyńskie składa się z ośmiu kroków. Najważniejszym z nich jest cruzada, czyli krzyżyk. Właśnie to najbardziej wyróżnia tą odmianę tańca. Dzięki swej spontaniczności może być tańczone do wielu kilku rodzajów muzyki. Najbardziej charakterystyczne są jednak dźwięki bandoneonu, czyli instrumentu podobnego do akordeonu. Towarzyszą mu skrzypce oraz fortepian. Taniec ten ma wiele wariantów, w zależności od upodobań tancerzy. Istnieją różne sposoby trzymania, czy tory poruszania. Zmienna jest również jego dynamika. Nienaruszona natomiast pozostaje jego etykieta. Przykładowo, zapraszać do tańca należy poprzez kontakt wzrokowy i lekkie skinienie głową.

taniec trójmiasto

Trudno o bardziej spektakularny i pasjonujący taniec towarzyski. Silne emocje i stała bliskość partnerów sprawiają, że jego wykonanie staje się niezwykle widowiskowe. To właśnie na uczuciach opiera się cały taniec. Przyjdź na zajęcia tango argentyńskie Gdańsk SoSalsa i poczuj wspaniały klimat najbardziej namiętnego tańca towarzyskiego.

  1. 30 maja 2017
  2. 10:44