Taniec brzucha – obudź w sobie kobiecość

Taniec brzucha to jeden z najbardziej kobiecych i zmysłowych tańców, jakie powstały. Uwodzicielskie ruchy bioder i klatki piersiowej od wielu lat robią wrażenie na każdym bez wyjątku. Jego elementy można zauważyć w wielu różnych stylach. Trudno się dziwić, ponieważ piękne, płynne wykończenia to właśnie coś, co charakteryzuje taniec brzucha Gdańsk SoSalsa wprowadzi każdą miłośniczkę kobiecego stylu w niezbędne podstawy, jak np. opanowanie izolacji, które nauczą prawidłowego poruszania ciałem.

taniec brzucha gdańsk

Historia tańca

Korzeni tego tańca można doszukiwać się w krajach Bliskiego Wschodu oraz Afryce Północnej. Błędnie zaś kojarzony jest z Indiami. Tradycyjnie określa się go jako taniec wschodu, bądź taniec orientalny (raqs sharqi). Pierwotnie związany był z kultem płodności. Był on więc tańczony przez kobiety i dla kobiet.

Style taneczne

Taniec brzucha nie posiada określonych wymogów i ścisłych ram, jak to ma miejsce w innych gatunkach. Jest on bardziej spontaniczny. Uczy sposobu poruszania ciałem i typowych ruchów, natomiast samo wykonanie i łączenie sekwencji można pozostawić własnej wyobraźni. W zależności od rejonu, może różnić się nieco charakterem i rytmiką, jednak dopuszcza również style mieszane. Najczęściej spotykane odmiany to klasyczna egipska, która jest prawdziwym spektaklem emocjonalnym, doskonale pokazującym umiejętności tancerki oraz turecka, będąca niesamowicie żywiołowa.

Podstawowe ruchy

Nauka tańca opiera się przede wszystkim na izolacjach. W zależności od uderzeń rytmu, tancerka akcentuje inną część ciała. Charakterystyczne podrzuty klatki piersiowej i opuszczanie bioder muszą być prawidłowo zaznaczone. Najbardziej zmysłowym ruchem jest fala wykonywana za pomocą mięśni brzucha, lub poprzez unoszenie rąk. Ekspresji krokom dodają shimmies, czyli wszelkiego typu potrząsania wybranymi partiami ciała. Umiejętne łączenie ruchów polega na nauce szybkiego naprzemiennego napinania i rozluźniania mięśni.

szkola-tanca-gdansk

Strój i rekwizyty

Tradycyjny strój do tańca brzucha składał się z delikatnie przyozdobionej spódnicy, gorsetu i woalu. Brzuch nigdy nie był odsłonięty. Dopiero moda powstała w Hollywood zapoczątkowała trend na bogato wyszywany krótki top w połączeniu z długą spódnicą z głębokimi rozcięciami. W zależności od rodzaju tańca, jako rekwizyty wykorzystuje się woale, wachlarze, świeczniki, dzbany, skrzydła isis, talerze, a nawet miecze.

Taniec ten jest niezwykle widowiskowy, piękny i niesamowicie efektowny. Nadaje się dla każdej kobiety, ponieważ wynika on z naturalnych ruchów. Sprawia, że każda sylwetka prezentuje się atrakcyjnie, do tego stopnia, że na parkiecie aż trudno oderwać wzrok. Tak działa taniec brzucha Gdańsk SoSalsa zaprasza na zajęcia z izolacji, wprowadzające do poznania możliwości swojego ciała.

  1. 28 grudnia 2016
  2. 12:47