taniec kizomba

Kizomba – taniec zakochanych

Delikatna i romantyczna. Taka właśnie jest kizomba. Tańczona niezwykle swobodnie przez partnerów, sprawia wrażenie niezwykle delikatnego tańca. Jednocześnie ma w sobie nutę zmysłowości, jaka łączy partnerów na parkiecie.  Jaka jest w rzeczywistości? Wszystkich spragnionych nowych doznań zapraszamy na zajęcia taneczne taniec kizomba tylko w SoSalsa.

nauka tańca trójmiasto

Historia tańca

Początki tego gatunku wiążą się z Angolą. Zrodził się on nie tak dawno temu bo w latach siedemdziesiątych XX wieku. Stylem przypomina powstałego na Karaibach zouka oraz poniekąd sambę. W prowadzeniu przypomina zaś tango. Największą popularność kizomby zauważa się w Portugalii, gdzie króluje ona na parkiecie. Nic więc dziwnego, że większość utworów w tym stylu śpiewana jest w języku portugalskim.

Taniec Kizomba – „wielka impreza”

Znaczenie tego słowa oznacza imprezę, co nieco zbija z tropu, ponieważ sam taniec jest romantyczny i namiętny. Można nawet powiedzieć, że ma zabarwienie erotyczne. Utwory do kizomby są bardzo zmysłowe, tworzą intymną atmosferę. Są bardzo delikatne, a jednocześnie rytmiczne. Beat przypomina bicie serca, które partnerzy wyczuwają w bliskim kontakcie. Ciała obojga są do siebie bardzo zbliżone. Do partnera należy silne prowadzenie. Partnerka zaś jest ozdobą w tym tańcu. Poprzez wyraziste, kocie ruchy uwodzi mężczyznę. Figury są efektowne. Wymagają jednak wzajemnego zaufania obojga partnerów, ponieważ trudno jest dopuścić tak blisko drugą osobę. Warto jednak przełamać bariery w tańcu, ponieważ tylko wtedy można stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

nauka tańca gdańsk

Taniec Kizomba to mowa ciała. Sprawia, że partnerzy tworzą doskonałą, spójną jedność. Zmysłowością nie ustępuje starszemu zoukowi. Jest wspaniałą alternatywą dla popularnych tańców latynoamerykańskich i ciekawym sposobem na zbliżenie dwojga ludzi. Ten taniec często poleca się zakochanym, którzy z każdym kolejnym ruchem coraz bardziej ośmielają się. To wspaniała forma spędzania razem wolnego czasu, ponieważ pozwala na lepsze poznanie i odnalezienie wspólnej pasji, która cementuje każdy związek. Kizomba to również doskonały pomysł na oryginalny pierwszy taniec. Zachęcamy do zapoznania się z tym egzotycznym stylem na parkiecie szkoły SoSalsa.

Zapoznaj się z ofertą SoSalsa

  1. 21 czerwca 2017
  2. 15:22