Taniec użytkowy

Sylwester, karnawał, wesela, czy nawet piątkowa impreza w klubie wymagają od nas wyjścia na parkiet. Wiele osób unika ruszania się podczas tych okazji, ponieważ zwyczajnie nie lubi i nie potrafi dobrze tańczyć. Z pomocą przychodzi taniec użytkowy Gdańsk wieczorami tętni życiem, a wiec warto poznać czym jest popularnie zwany party dance.

szkola-tanca-gdansk

Czym jest taniec użytkowy?

Ten styl to połączenie różnych technik, wykorzystywanych przy popularnych tańcach, jakie możemy śmiało wykorzystać na imprezach. Taniec użytkowy łączy w sobie tango, walca, disco, motywy latynoamerykańskie i wiele innych. Jeżeli nie mamy na oku określonego stylu, jaki nas interesuje i pragniemy po prostu cieszyć się tańcem, to idealne rozwiązanie. Początkowo uzyskał on nazwę disco fox, ponieważ zrodził się w erze, kiedy dyskoteki zaczęły cieszyć się największą popularnością. Styl ten przekonał ludzi na nowo do tańczenia w parach.

Korzyści jakie daje party dance

Taniec użytkowy uczy nie tyle specjalizacji, co sposobu poruszania się po parkiecie. Zachęca i ośmiela. Pokazuje jak łączyć ze sobą figury. Dzięki temu w stosunkowo prosty sposób można nauczyć się efektownych kroków. Nie trzeba trzymać się określonych sekwencji, ponieważ nasza wyobraźnia dostaje spore pole do popisu. Możemy swobodnie korzystać z poznanych kroków, łączyć tradycyjne układy ze współczesnymi modyfikacjami. Należy wsłuchać się w muzykę i na bieżąco ją interpretować poprzez ruch. Taniec użytkowy różni się zatem od towarzyskiego, ponieważ nie posiada narzuconych ram i sztywnych zasad. Czerpie jednak z niego sporo. Uczy prawidłowej postawy, wyrabia pewne nawyki. Pokazuje jak właściwie traktować partnera, jak zaprosić i podziękować za taniec. Dzięki wpojeniu pewnych norm, możemy zagwarantować sobie, jak i innym zabawę do białego rana i mnóstwo pozytywnych wspomnień związanych z minioną imprezą.

taniec użytkowy gdańsk

Wszelkie imprezy i uroczystości są nieodłącznym elementem życia towarzyskiego. Można zatem polecić każdemu, niezależnie od wieku taniec użytkowy Gdańsk to miasto, w którym nie trudno o kluby, czy dancingi, zatem z pewnością okazji do wypróbowania nowych umiejętności znajdzie się sporo, nie wspominając o weselach, urodzinach i innych okolicznościach.

  1. 29 listopada 2016
  2. 09:11