Taniec użytkowy – zostań królem parkietu!

Nieodłącznym elementem większości imprez, od wesel po bale sylwestrowe i dyskoteki, jest z pewnością taniec. Wiele osób błędnie sądzi, iż aby błyszczeć na parkiecie potrzeba wielu lat doświadczenia w tańcu i nadzwyczajnych zdolności. Nieśmiałość i brak pewności siebie powstrzymuje wielu uczestników tego typu imprez przez świetną i swobodną zabawą na parkiecie. Właśnie dla takich osób powstał tzw. taniec użytkowy. Co to takiego i dla kto może się go nauczyć?

szkoła tańca dla dzieci gdańsk

Czym jest taniec użytkowy?

Inne określenia tego stylu to: taniec imprezowy, party dance, taniec weselny. Jest to przede wszystkim taniec prosty a zarazem widowiskowy. Tańczyć można do praktycznie każdego rodzaju muzyki, to co najbardziej liczy się w tańcu imprezowym to przede wszystkim fantazja i kreatywność. Połączenie prostych kroków wraz z efektownymi figurami i obrotami wzbudza podziw i bardzo przyciąga uwagę. Pomimo tego, iż zawiera on elementy różnych stylów, od klasycznego walca do swobodnego disco, służy to przede wszystkim większej swobodzie ruchu i śmiałości. To właśnie odróżnia taniec użytkowy od tańca towarzyskiego – nie znajdziesz tu sztywno określonych zasad bądź technik. Dzięki znajomości tańca użytkowego można zabłysnąć na każdej imprezie, niezależnie od muzyki jaka będzie grana bądź charakteru imprezy. Improwizacja, swoboda i kreatywność w tańcu – to są właśnie najważniejsze cechy, które charakteryzują taniec użytkowy.

Dla kogo?

Taniec użytkowy jest absolutnie dla każdego. Nie ma ograniczenia wiekowego, nauka będzie bardzo przydatna zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Kursy tańca użytkowego są przeznaczone dla osób, które pragną w stosunkowo niedługim czasie nauczyć się swobodnego tańca w parze, do różnych rytmów i najbardziej popularnych hitów muzycznych. Dzięki nauce tańca użytkowego pozbędziesz się wstydu lub nieśmiałości i nauczysz się cieszyć tańcem. Bardzo często kursy tańca użytkowego cieszą się popularnością wśród Panów, którzy chcą zaimponować swojej partnerce, bądź którzy chcą nabrać śmiałości i poznać kroki i ruchy, dzięki którym będą brylować na każdym parkiecie.

pierwszy taniec gdańsk

Taniec użytkowy to nic innego jak „normalny”, imprezowy taniec. Można się go nauczyć bardzo szybko, nie potrzebne są również żadne specjalne umiejętności ani wielomiesięczne kursy. Niektóry osobom wystarczą nawet filmiki instruktażowe w internecie, jednak warto również pójść na kilka lekcji do szkoły tańca, aby zdobyć trochę więcej doświadczenia i obycia. Pewność siebie i zabawa – te dwie rzeczy wystarczą, aby świetnie się bawić i zawojować parkiet na każdej imprezie.

  1. 24 sierpnia 2017
  2. 14:42