twerk gdańsk

Na czym polega twerk?

Każda kobieta pragnie doskonale prezentować się w tańcu. W końcu odpowiednie poruszanie ciałem wpływa na atrakcyjność. Podkreślanie swoich wdzięków poprzez zmysłowe ruchy sprawia, że trudno oderwać wzrok od tancerki. Najpopularniejszym ostatnimi czasy rodzajem tańca jest twerk. Króluje on na parkietach, w teledyskach i w występach młodych formacji.  Na czym polega sztuka twerkowania? Naucz się tańca na najlepszych zajęciach twerk Gdańsk.

szkoła tańca gdańsk

Bujanie i potrząsanie

Korzeni twerku możemy doszukiwać się w plemiennych tańcach ludów afrykańskich. Tam jednak nie miał on na celu uwodzenia, jak to ma miejsce obecnie. Prawdziwy rozwój tego tańca nastąpił w Stanach Zjednoczonych. Tam też pierwszy raz użyto nazwy twerk. Termin ten nie jest do końca jasny. Prawdopodobnie miał on łączyć w sobie słowa twist (obracać) i jerk (trząść). Te słowa doskonale opisują sens tego tańca, ponieważ w dużej mierze polega on na potrząsaniu pośladkami. Współcześnie tańczą go głównie kobiety.

Dawniej taniec ten był popularny głównie w wideoklipach i wykonywały go jedynie tancerki o pełniejszych kształtach. Panowało przekonanie, że zbyt szczupłe kobiety nie potrafią tańczyć. Największy przełom w postrzeganiu twerku nastąpił po głośnym występie Miley Cyrus na gali MTV VMA w 2013 roku. Od tej pory szkoły tańca zaczęły zasypywać nas ofertami zajęć opierających się wyłącznie na twerku. Często organizuje się też zawody taneczne, sprawdzające umiejętności tancerek w różnych kombinacjach. Twerk można tańczyć na stojąco, w klęku podpartym, szpagacie, stojąc na głowie, bądź na rękach, opierając nogi o ścianę. Wariacji jest niezliczenie wiele. Najważniejsze jest potrząsanie. Twerk praktycznie nigdy nie występuje samodzielnie. Zazwyczaj jest dodatkiem w choreografiach dancehallowych lub hip-hopowych.  

szkoła tańca dla dzieci gdańsk

Nauka Twerk Gdańsk

Nauczyć się twerkować może każda kobieta. Mówi się, że wręcz każda pani powinna regularnie wykonywać ten taniec. Jest on bowiem doskonałą formą treningu dolnych partii ciała. Wpływa na rzeźbę nóg i pośladów, brzucha, a także wzmacnia plecy i poprawia elastyczność całego ciała. Na zajęcia najlepiej jest zabrać ze sobą legginsy lub krótkie spodenki o specjalnym kroju, które umożliwiają swobodne poruszanie pośladkami. SoSalsa serdecznie zaprasza na zajęcia dancehall twerk Gdańsk.

  1. 13 kwietnia 2017
  2. 09:57