nauka tańca trójmiasto

Najlepsze tańce na walentynki

Walentynki są dniem, który zakochani pragną spędzić w wyjątkowy sposób. Wymarzona randka nie musi wcale kończyć się na kolacji, czy wizycie w kinie. Warto pokusić się o aktywność, angażującą dwie osoby, jednocześnie zbliżając je do siebie jeszcze bardziej. Wspólna nauka tańca pozwala na wzajemne poznawanie partnerów. Zobacz, jakie tańce pomogą zadbać o romantyczny nastrój dwojga zakochanych. Dowiedz się co oferuje dla Ciebie na walentynki Gdańsk SoSalsa.

nauka tańca gdańsk

Płynnie i zmysłowo

Zrodzony na Karaibach Zouk jest tańcem wymagającym dużej bliskości partnerów, którzy powinni tworzyć jedność, płynąc po parkiecie w naturalny sposób. Prawidłowe wykonanie ruchów wymaga od tancerzy dużej giętkości i zmysłowości. Dość wolne tempo i charakterystyczne uderzenia mają kojarzyć się z biciem serca. Praca ciała skupia się głównie na krążeniu bioder, ramion i głowy. Z zouka wywodzi się kizomba. Jest do niego podobna, jednak tutaj nie są tak ważne ruchy głową. Partnerzy również bardziej przemieszczają się po parkiecie, falując przy tym całym ciałem.

Zakochaj się na nowo

Uwielbiana przez nas bachata to zaraz obok salsy podstawowy taniec na imprezach w klimacie latino. Jest do niej podobna, jednak wyróżnia się dodatkowymi ruchami bioder w momencie pauzy. Bachatę często wybierają zakochani, by jeszcze lepiej poznać swoje ciała. Dzięki wpływom innych gatunków tańca, stała się na tyle różnorodna, że można ją zatańczyć bardziej żywiołowo i zabawnie lub zmysłowo, przy maksymalnej bliskości. Jest to wręcz idealny taniec dla dwojga.

Pasja i namiętność

Początkowo taniec uliczny, potępiony przez samego papieża, dziś jeden z najbardziej znanych i lubianych stylów. Tango ma podłoże silnie erotyczne, ze względu na dynamiczne, pełne napięcia ruchy i intensywne spojrzenia. Partnerzy wcielają się w role tragicznych kochanków, co czyni z tańca prawdziwy spektakl. Zdecydowane kroki i pauzy pozwalające na zbliżenie to cechy charakterystyczne tego stylu. Budzi on na nowo chemię między zakochanymi.

walentynki gdańsk

Wspólny taniec niesamowicie angażuje dwoje ludzi. Pomaga rozwijać wspólną pasję i jednocześnie wzmaga bliskość. Pozwolenie partnerowi na zbliżenie wymaga otwarcia się na drugą osobę. Skutkuje to nie tylko silniejszą więzią, ale i lepszą jakością tańca. W walentynki Gdańsk SoSalsa prowadzi kursy najbardziej romantycznych tańców. Zapraszamy!

  1. 26 stycznia 2017
  2. 08:43