Wpływ tańca na sylwetkę

O tym, że taniec pozytywnie wpływa na sylwetkę chyba nie trzeba wspominać. Widać to przede wszystkim po zawodowych tancerzach, jednak efekty są widoczne u każdego, kto regularnie uczęszcza na kurs. Jeżeli nudzą Cię zajęcia fitness, a pragniesz popracować nad sobą przy dobrej zabawie, sprawdź jakie zajęcia w So Salsa Gdańsk pomogą Ci osiągnąć wymarzony efekt.

Wspólne korzyści

Niezależnie od wybranego stylu, po kilku miesiącach treningów można spodziewać się wyprostowanej sylwetki, silniejszych mięśni brzucha, poprawy kondycji i redukcji tkanki tłuszczowej. Zmienia się również sposób chodzenia i ogólna prezencja. Sam wybór kursu jest już pierwszym krokiem w kierunku poprawy sylwetki.

salsa gdańsk

Smukła i silna

Tym, którzy nie lubią widocznej muskulatury, zdecydowanie przypadną do gustu wszystkie pochodne baletu, np. taniec współczesny. Jest on niezwykle rozwijający jeśli chodzi o siłę mięśni (zwłaszcza głębokich) i zakres ruchu, jednak nie rozbudowuje ciała. Profesjonalni tancerze tego stylu są z reguły bardzo szczupli, co pozwala im na lekkość ruchu.

Silne nogi  i krągłe pośladki

Piękny kształt nóg przede wszystkim kojarzony jest z klimatami południowymi. Trudno się dziwić, skoro kobiety z tamtych rejonów mogą pochwalić się kształtnymi ciałami. Mówiąc o nogach wymienia się z reguły tańce latynoamerykańskie i afrykańskie. Rzeczywiście, mimo, że nogi są partia angażowaną intensywnie w każdym rodzaju tańca, to niektóre style silniej na nią oddziałują. Wszystko, co wymaga uginania nóg, czy nawet zejścia do przysiadu działa zbawiennie na uda i pośladki. Przykładem jest uwielbiany przez młodych ludzi dancehall.

Mocne ramiona

Wbrew pozorom taniec wcale nie modeluje barczystej sylwetki. Może jednak w ładny sposób wyrzeźbić linię ramion oraz plecy. Górne partie najsilniej angażuje się przy podnoszeniu partnerki, staniu na rękach i odpychaniu ciała od ziemi. Odpowiednie dla rozwoju tych partii będą przede wszystkim wszelkie style uliczne i wspomniany wcześniej taniec współczesny.

taniec-gdansk

Taniec to idealny trening ogólnorozwojowy. Doskonale wpływa na rzeźbę ciała i jego wydolność. Może on spokojnie zastąpić trening na siłowni, ponieważ świetnie angażuje wszystkie najważniejsze grupy mięśniowe. So Salsa Gdańsk zachęca do rozwoju sylwetki poprzez taniec. Będzie to z czasem dodatkową motywacją do uczęszczania na zajęcia.  

  1. 15 grudnia 2016
  2. 08:48