kurs tańca gdańsk

Jak wybrać odpowiedni dla siebie kurs tańca?

Przygodę z tańcem rozpocząć może niemal każdy. Powstające stale filmy i programy rozrywkowe inspirują do tego, by zacząć się ruszać. Warto jednak zauważyć, że każdy z nas ma predyspozycje do innego stylu. Jak zatem wybrać najlepiej? Wybierz najlepszy kurs tańca Gdańsk SoSalsa i ciesz się świetną zabawą.

szkoła tańca gdańsk

Przede wszystkim chęci

Wiele osób ma swój ulubiony taniec, który robi na nim największe wrażenie. Właśnie zainteresowanie danym stylem sprawia, że chętniej udajemy się na zajęcia bo w końcu mamy w głowie wizję idealnej choreografii, której realizacja jest w zasięgu ręki. Jeżeli jednak żaden gatunek nie wybija się ponad inne, warto spojrzeć na własne umiejętności i zweryfikować możliwości, jakie daje nam nasze własne ciało.

Naturalne predyspozycje

Nie od dziś wiadomo, że budowa ciała w znacznym stopniu wpływa na naszą postawę i sposób poruszania. Widzimy też zawodowych tancerzy i łatwo jesteśmy w stanie oszacować w czym się specjalizują na podstawie ich sylwetek. Dlatego też np. dancehall kojarzony jest z osobami niskimi, o mocno zbudowanych udach, natomiast balet z bardzo szczupłą sylwetką. Zależności tego typu widnieje mnóstwo. Nie oznacza to wcale reguły, ponieważ istnieje mnóstwo wyjątków. Nasza konstrukcja ma jednak spore znaczenie dla łatwości, z jaką opanujemy dany taniec.

nauka tańca gdańsk

Charakter zajęć

Decydując się na dany taniec musimy mieć na uwadze to, czy wolimy tańczyć solo, czy jednak realizować się w parze? Niektóre gatunki umożliwiają trening w obu formach, np. salsa i inne latynoskie style. Jeżeli zaś decydujemy się na konkretny kurs tańca gdańsk w parze, warto mieć pewność, że nasz partner będzie w stanie regularnie uczęszczać na spotkania. Zajęcia solo natomiast pozwalają na dowolność kombinacji i ruchów, ponieważ nikt nas nie ogranicza. Można poprzez ruch wyrazić siebie. Brak partnera uniemożliwia jednak wykonanie wielu efektownych figur, z czym trzeba się liczyć.

Niezależnie od tego, jaki kurs tańca gdańsk wybierzesz, pamiętaj, że w tańcu chodzi przede wszystkim o pasję i dobrą zabawę. Tylko to jest gwarantem sukcesu na tym polu.

  1. 4 maja 2017
  2. 13:28