zajęcia taneczne gdańsk

Quickstep – energia na parkiecie

Tańce standardowe w pierwszej kolejności kojarzone są przede wszystkim z pięknymi, eleganckimi strojami i wypełnionymi gracją ruchami. Energii turniejowi zdecydowanie dodaje uwielbiany przez wielu quickstep. Ten wyjątkowo energiczny taniec momentalnie ożywia wszystkich wokół. Wystarczą pierwsze dźwięki muzyki, by całą salę ogarnęła fala radości. Na naszych lekcjach tańca towarzyskiego pokochasz ten styl. Przyjdź na zajęcia taneczne Gdańsk SoSalsa.

taniec trójmiasto

Pochodzenie i charakterystyka

Quickstep, podobnie jak wiele innych tańców, powstał na początku XX wieku, a dokładnie w latach dwudziestych. Pochodzi on z grupy tańców swingowych. Uważa się go również za szybszą odmianę fokstrota. Wykonywany jest w trzymaniu zamkniętym, co jest cechą wspólną wszystkich tańców standardowych. Wyróżnia się jednak najszybszym tempem, które sprawia, że quickstep prezentuje się niezwykle widowiskowo. Podczas turnieju tańczony jest jako czwarty w kolejności.

Jak tańczyć?

Wyjątkową cechą tego tańca jest niezwykłe tempo, dzięki któremu partnerzy tworzą wrażenie unoszenia się ponad ziemią. Mimo, że sekwencje swingowe stają się tu mniej widoczne, nie brak tu podskoków, kopnięć oraz wyrazistego chasse. Ostatnie dwa często łączone są w jeden wspólny krok. Najtrudniejsza w tym tańcu jest zatem szybka i sprawna praca nóg, ponieważ to ona jest tu najważniejsza. Górna część ciała pozostaje w zamknięciu. Partnerzy powinni stanowić jedność. Trudność polega więc również na skoordynowaniu ze sobą drugiej osoby. Całość daje niesamowity efekt.

taniec gdańsk

Quickstepowi towarzyszy pozytywny nastrój i żywiołowa muzyka, której brzmienie wręcz prowadzi stopy na parkiet. Tańczący poruszają się płynnie i swobodnie. Nauka tego tańca jest zatem świetną zabawą, zwłaszcza dla par, bądź przyjaciół. Kolejną korzyścią jest również zbawienny wpływ na sylwetkę. Ciągłe utrzymywanie tempa sprawia, że lekcja tańca staje się doskonałym treningiem, pomagającym zwalczyć zbędną tkankę tłuszczową. Zgubienie zbędnych kilogramów sprawia, że tancerz porusza się szybciej i płynniej. Już po kilku miesiącach regularnych zajęć widać znaczące efekty uczęszczania na lekcje. Serdecznie zapraszamy na zajęcia taneczne Gdańsk SoSalsa. Przekonaj się dlaczego to idealny taniec dla Ciebie!

Zapisz się na kurs

  1. 12 czerwca 2017
  2. 15:15