zouk taniec

Zouk – najbardziej zmysłowy taniec

Wybór odpowiednich zajęć tanecznych, wraz ze stale poszerzającą się ofertą zajęć, staje się coraz trudniejszy. Każda para, która decyduje się na wspólny kurs tańca, pragnie wybrać styl, który będzie pasował do obojga i tym samym zacieśni relacje między partnerami. Doskonałym wyborem dla zakochanych jest zouk, czyli jeden z najbardziej zmysłowych tańców. Rozpocznij naukę zouk taniec w SoSalsa.

szkoła tańca trójmiasto

Zouk w swojej pierwotnej formie wyglądał nieco inaczej niż ten znany ze szkół tańca. Zrodzony na Karaibach, jest mieszanką wielu różnych stylów. Największą popularność zyskał latach osiemdziesiątych. Z czasem wytworzyła się jego nowa, brazylijska odmiana, którą tańczy się na całym świecie. Jest ona płynniejszą wersją lambady. Często zouk mylony jest z kizombą. Oba gatunki są do rozróżnienia tylko przez wprawionych tancerzy.

Zouk taniec dla dwojga

Taniec ten charakteryzuje zmysłowość i płynność ruchów. Partnerzy zgrywają ze sobą rytm muzyki z rytmem własnych serc. By pokazać pełnię piękna tego stylu, należy współpracować ze sobą. Partnerzy muszą darzyć się zaufaniem. Poprzez dużą bliskość mają sprawiać wrażenie jedności. Ruchy wymagają dużej sprawności i giętkości. Intensywnie pracują wszystkie partie ciała. Często występują krążenia bioder i ramion. Partnerka zaś dodatkowo wykonuje tzw. head flicks, czyli krążenia głowy. Niektóre sekwencje wymagają bardzo dobrego poczucia równowagi, ponieważ liczne obroty i wygięcia mogą dla początkującego tancerza stanowić problem. Kluczowe dla nauki tańca jest umiejętne prowadzenie oraz napięcie i rozluźnianie ciała w odpowiednich momentach. Pomimo swojej zmysłowości zouk jest dość żywy, dzięki czemu może być wykorzystywany podczas imprez.

szkoła tańca dla dzieci gdańsk

Niewiele tańców potrafi tak bardzo zbliżyć do siebie partnerów jak zouk. Prawidłowo zatańczony wymaga świadomości ciała nie tylko swojego, ale i drugiej osoby. W tańcu należy jednoczyć się, aby każdy ruch współgrał z następnym. Ta trudna do opanowania sztuka odwdzięczy się czymś naprawdę wyjątkowym. Pokazy zouka zawsze robią duże wrażenie na widowni, ponieważ idealne zgranie dwóch ciał jest skomplikowane. Warto zatem pokusić się o naukę zouk Taniec ten przyniesie partnerom wiele korzyści.

  1. 24 marca 2017
  2. 09:36