Dorota Jułkowska

Dorota Jułkowska

Tańczy odkąd pamięta, od prawie dziesięciu lat przekazuje swoją wiedze i zaraża pasją innych ludzi – od tych najmłodszych do najstarszych. Posiada wiele osiągnięć instruktorskich i choreograficznych – jej podopieczni z powodzeniem prezentują się na zawodach tanecznych w całej Polsce. Jest kreatywna i wszechstronna – co można zauważyć w jej obecnej pracy choreograficznej. Zaczynała od tańca towarzyskiego, przeszła przez długą fascynację street-dance, aż odnalazła „swój styl” – czyli taniec jazzowy, oraz Zouk.

Od dwóch lat trenuje Zouka ze swoim trzecim partnerem (do 3 razy sztuka;) ) – Piotrem Burbą. Razem prowadzą zajęcia, warsztaty taneczne , dają pokazy i intensywnie pracują nad tym, żeby jak najbardziej wypromować ten niezwykły taniec. Nie ograniczają się do samego Zouka – tańczą również Kizombę, Bachatę i Salsę. Chętnie czerpią inspiracje z różnych technik tańca co wpływa na rozwój ich charakterystycznego stylu.

Poza szkołą tańca So!Salsa, na co dzień związana również m.in. z Teatrem Znak z Gdańska, gdzie prócz prowadzenia stałych zajęć z tańca jazzowego, teatru tańca i ruchu w teatrze, pracuje jako choreograf przy spektaklach dramatycznych, plenerowych i tworzy swoje autorskie projekty jak np. spektakle „Fracaso” i „Matka Joanna” i „Sprzedane”. Jest głównym choreografem w spektaklach dramatycznych: „Odyseja” reż. J.Gawrysiak/Teatr Znak, „Ptaki” reż. F. Staniewski, „Labirynt”/Akademia Teatralna Żółtej Damy, „Matka Joanna od Aniołów” reż.J.Gawrysiak/Teatr Znak, oraz w spektaklach plenerowych – „Poeta liryczny”, „Makbet”, „Pan Twardowski”, „Koleją w Przyszłość”, „Teatr malowania tańcem” i innych.

Na jej drodze tanecznej poza ukochanym Trójmiastem dużą role odegrała Warszawa i Londyn. W Warszawie związana ze była szkołami Tancerze.pl i Masters, grupami Be2Be i Groov’up. Dwa lata w Londynie otworzyły jej szerzej oczy i dały wiele wiedzy nie tylko jako tancerce, ale i jako instruktorce. Poza szkoleniami i warsztatami w bardziej znanych miejscach (Central School of Ballet, Dance Works, Pinneaple, Husky) trafiła do kilku mniej znanych, undergroundowych, bardzo inspirujących miejsc. Jeżeli ktoś wybiera się w taneczną podróż do Londynu – chętnie podzieli się z nim swoją wiedzą 😉 W Londynie nie tylko szkoliła swój taniec , ale i miała okazje pracować jako instruktor z brytyjską młodzieżą, oraz jako asystent choreografa w Greenwich Dance.

Bardzo ważny jest dla niej własny rozwój, w który wciąż inwestuje. Dużo podróżuje, szkoli swój taniec w całej Europie.